קורידורס פיגמי(ננסי)

שם בעברית

קורידורס פיגמי(ננסי)

שם לועזי

Pygmy Cory

שם מדעי

Corydoras pygmaeus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

ברזיל

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6.4 – 7.4 pH

מליחות מים

כללי

קורידורס פיגמי ננסי הינו דג יפה ומעניין ממשפחת הקורידורסים. מקורו של דג הקורידורס פיגמי ננסי הינו בברזיל. קורידורס זה מאופיין בפס שחור החוצה את גופו לאורכו עד לסנפיר הזנב.קורידורס פיגמי ננסי הינו אחד מזני הקורידורסים הקטנים ביותר שכן גודלו הסופי מגיע ל-3 ס"מ.

 

גידול באקווריום

דג קורידורס פיגמי ננסי יראה במיטב יופיו כאשר יאוכלס באקווריום בעל צמחיה רבה ומעוצב עם גזעים ושורשים מסועפים,מומלץ גם לגדל צמח צף בכדי לעמעם מעט את התאורה. מצע האקווריום צריך להיות גרוס בכדי שהקורידורס יוכל לנבור בו ולחפש אוכל. נפח האקווריום צריך להיות לפחות 40 ליטר. טמפרטורת המים צריכה להיות 24-28 מעלות,חומציות המים צריכה להיות 6.4-7.4.

 

שותפים מתאימים

דג הקורידורס פיגמי ננסי הינו דג שקט ורגוע,אבל אינו דג אידיאלי לאקווריום קהילה בשל גודלו הזעיר.דגים גדולים ממנו יציקו לו והוא יתחרה איתם על מזון.דגים כמו סקלרים,גורמים ושפמנונים גדולים ימצאו בו חטיף אידיאלי. על כן יש לשכן את דג הקורידורס פיגמי ננסי באקווריום עם דגים קטנים מאוד אחרים כגון טטרות קטנות ורגועות,ניתן גם לשלב את הקורידורס פיגמי ננסי עם שרימפים קטנים של מים מתוקים בגודל דומה לו. בטבע דג קורידורס פיגמי ננסי חי בקבוצות,לכן יש לאכלס לפחות 4 דגים. ניתן יהיה לראות כי דג הקורידורס פיגמי ננסי יהיה בעל ביטחון גדול יותר וישגשג יותר ככל שהלהקה מורכבת ממספר רב יותר של דגים. עם דגים קטנים בגודל דומה לו הקורידורס פיגמי ננסי יוכל להסתדר יפה מאוד.

 

זיהוי בין המינים

כמו כל הקורים,ניתן להבדיל בקלות בין זכר ונקבה במבט מלמעלה.נקבות הן עגולות יותר ורחבות יותר מהזכרים,במיוחד כשהן מלאות בביצים.הנקבות הן לעיתים גם קצת גדולות יותר מהזכרים.

 

רבייה

אקווריום הרבייה צריך להיות החל מ-15ליטר,חומציות המים צריכה להיות 6.5 וטמפרטורת המים צריכה להיות 24 מעלות. מומלץ באקווריום הרבייה לשמור על יחס של 2 זכרים על נקבה. יש לשכן באקווריום הרבייה קבוצת דגים ולהאכילה במגוון מזונות חיים,קפואים ויבשים.כשניתן לראות שהנקבות מלאות בביצים יש לעשות החלפת מים של 50-70% ,יש להעלות את רמת חמצון המים וזרימתם. הזכרים ירדפו אחר הנקבות עד שהנקבות יקבלו אותם,נקבה אשר קיבלה זכר תיתן לה להתחכך בו לפני שיכנסו לפוזה "T" בה הזכר יפה את הביצה והתהליך יתחיל מחדש. כשההטלה נגמרת יש להוציא את הדגים הבוגרים מהאקווריום או להעביר את הביצים לאקווריום אחר. הביצים יבקעו כעבור 3-5 ימים,ברגע שיגמר לדגיגים שק החלבון איתו נולדו יש להאכילם באינפוסוריה, במשך כמה ימים עד שיהיו מספיק גדולים לקבל תולעים קטנות וארטמיה.

 

מזון מומלץ

לדג קורידורס פיגמי ננסי יש פה קטן מאוד ועל כן יש לתת לו מזונות מספיק קטנים בשבילו. דג קורידורס פיגמי ננסי יקבל מזונות יבשים איכותיים שיתאימו לגודלו,ניתן גם לרסק את המזון לפני הכנסתו לאקווריום. על מנת לתרום ליופיו של דג קורידורס פיגמי ננסי ולבריאותו יש להאכילו במזונות חיים וקפואים קטנים כמו דפניה או ארטמיה.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *