קורידורס פנטנלנסיס

שם בעברית

קורידורס פנטנלנסיס

שם לועזי

Corydoras sp. C05

שם מדעי

Corydoras pantanalensis Knaack, 2001

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

סנטה קרוז, סאן לורנזו, בוליביה.

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 7 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 27 מעלות

חומציות מים

5.6 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

דג הקורידורס פנטנלנסיס הינו דג יפה ממשפחת הקורידורסים. מקורו הינו בסנטה קרוז, סאן לורנזו, ובוליביה. זהו קורידורס אשר נדיר למצוא בחנות. גודלו הסופי מגיע ל-6.5 ס"מ לזכרים ו-7 ס"מ לנקבות.

 

גידול באקווריום

יש לשלב את דג הקורידורס פנטנלנסיס באקווריום קהילה שקט, יש לשמור שעל קרקעית האקווריום אין חפצים חדים שעלולים לפצוע את הדג. יש לשמור על החלפות מים סדירות ואיכות מים טובה . על נפח האקווריום להיות לפחות 80 ליטר. טמפרטורת המים צריכה להיות מ-21 עד 26 מעלות צלזיוס. חומציות המים צריכה להיות מ-5.6 עד 7.5 .

 

שותפים מתאימים

דג להקה בעל מזג שקט ורגוע,מומלץ לאכלס לפחות 4-6 מבני מינו באקווריום. דג הקורידורס פנטנלנסיס יסתדר יפה עם כל הדגים השקטים. אין לשלב עם ציקלידים אגרסיביים.

 

זיהוי בין המינים

הזכר בעל ראש חום וגוף שחור מבריק עם נקודות ירוקות זוהרות, זנבו חום. הנקבה בעלת ראש חום בהיר ולאורך גופה פס חום בהיר ופס ירוק מעליו. הנקבות גם גדולות מהזכרים.

 

רבייה

רבייה דומה לשאר דגי הקורידורס. מזון חי יעודד רבייה. יש לעשות החלפת מים גדולה ולהוסיף מים קרים. לאחר מכן הזכר והנקבה יהיו דבוקים אחד לשני בצורת האות T בכך הזכר יפרה את ביצי הנקבה. לאחר מכן הנקבה תטיל את הביצים. בדרך כלל הביצים מוטלות על זכוכית או כל פריט חלק אחר.

 

מזון מומלץ

יש להאכיל את דג הקורידורס פנטנלנסיס בטבליות ייעודיות לקורידורסים, מומלץ לגוון בתזונתו במזון חי או קפוא.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן