קורידורס שוורצי

שם בעברית

קורידורס שוורצי

שם לועזי

Corydoras schwartzi

שם מדעי

Corydoras schwartzi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

דרום אמריקה, ברזיל, פרו

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

6.5 – 8 pH

מליחות מים

כללי

קורידורס שוורצי הינו דג יפה ומעניין ממשפחת הקורידורוסים. לדג קורידורס שוורצי יש כינוי "חתול זורו" בשל הפס השחור העובר על עיניו. דג זה ייחודי מסוגי קורידורוסים אחרים בכך שיש לו נקודות על הגוף שכמעט יוצרות פסים שלמים. מקורו של דג הקורידורס שוורצי הינו בנהר הפורוס שנמצא באמזונס ועובר דרך ברזיל,פרו. גודלו הסופי מגיע ל-6 ס"מ.

 

גידול באקווריום

יש לגדל את דג הקורידורס שוורצי באקווריום של לפחות 50 ליטרים ללהקה בת 4-5 דגים,דג קורידורס שוורצי הינו דג להקה ואין להחזיק דג אחד אלה לפחות 4 דגים באקווריום.יש לשים באקווריום חצץ חולי או גרוס דק ולא חצץ חד על מנת למנוע פגיעה בגחון והשפם של הדג איתו הוא מחפש מזון בחצץ. רצוי להוסיף דקורציה של גזעים או צמחי מוס כמו ג'אווה מוס לאקווריום. יש לשמור על מים נקיים ואיכות מים טובה,בנוסף לכך מי האקווריום צריכים להיות מחומצנים היטב. חומציות המים צריכה להיות 6.5-8.0.טמפרטורת המים צריה להיות 24-27 מעלות.

 

שותפים מתאימים

דג הקורידורס שוורצי הינו דג שקט ורגוע אשר יסתדר יפה עם דגים טרופיים רגועים כמוהו כמו למשל טטרות רגועות כמו קרדינל וגורמים כמו למשל גורמי ננסי. ניתן גם לשלב דג זה עם ציקלידים ננסים לא אגרסיביים. לא מומלץ לשלבו עם בוטיות אגרסיביות.

 

זיהוי בין המינים

נקבת הקורידורס שוורצי הינה כבדה יותר,גדולה יותר ועגולה יותר מהזכר וכשמביטים עליה מלמעלה היא נראית עגולה יותר.

 

רבייה

דג קורידורס שוורצי מתרבה באופן דומה מאוד לדגים אחרים ממשפחת הקורידורוסים.שילוב של החלפות מים והורדת טמפרטורת המים יעודדו את רבייתו של דג קורידורס שוורצי.האכלה במזונות חיים כמו טוביפקס ויחס של 2-3 זכרים על נקבה יכולים מאוד לעודד רבייה. במהלך תהליך הרבייה הזכר ירדוף אחר הנקבה וכשהנקבה תרגיש מרוצה היא תתחיל בניקיון של צידי עלי צמחים וזכוכית האקווריום. אחר כך הזכר יתחכך בנקבה והיא תשחרר קבוצת ביצים לתוך "סל" שהיא יצרה מקיפול סנפירי החזה שלה והביצים יהיו בתנוחת "T" בה הזכר יפרה את הביצים. לבסוף הזכר והנקבה ישכבו על קרקעית האקווריום למנוחה קצרה והנקבה תתחיל לחפש מקום מתאים להנחת הביצים באקווריום, בדרך כלל הביצים יוטלו על צמחים וסלעים. הדגיגים יבקעו תוך מספר ימים. יש להאכיל את דגיגי קורידורס שוורצי במזונות חיים ולשמור על ערכי מים טובים עבורם.

 

מזון מומלץ

בטבע דג הקורידורס שוורצי נוהג לאכול צמחיה נמוכה,אצות,תולעים וחרקים למיניהם. ניתן להאכיל את דג הקורידורס שוורצי בטבליות שוקעות איכותיות על מנת להוסיף לבריאותו ולגוון בתזונתו.מזונות כמו למשל תולעי דם או טוביפקס יהיו עבור דג הקורידורס שוורצי מזון פינוק אשר יתקבל בברכה חי או מת (קפוא).

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן