קינג סייז

שם בעברית

קינג סייז

שם לועזי

Kingsizei

שם מדעי

Cynotilapia Pulpican

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם מלאווי, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 220 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

28 – 26 מעלות

חומציות מים

8 – 8 pH

מליחות מים

כללי

הקינג סייז אשר מגיע אלינו מאפריקה מאגם מלאווי מאוד פופולרי באקווריום בקרב חובבים רבים בשל צבעיו היפים. זכר הקינג סייז מתאפיין בגוף בצבעים תכלת עם פסים שחורים כההים בדומה לדמסוני ואילו נקבת הקינג סייז מתאפיינת בגוף חום. כמו כל בני מינו הקינג סייז ניזון מאצות בטבע ולכן מומלץ שתזונתו תיהיה מורכבת ממזון צמחי אך יש לגוון בתזונתו. את הקינג סייז רצוי לגדל בקבוצות גדולות מכיוון שהוא מאוד תוקפני וכדי להפחית את ההצקות של הזכרים רצוי לגדל בקבוצות גדולות. מאז 2004 הספיקו לשנות את שמו של דג זה כבר 5 פעמים.

 

גידול באקווריום

הקינג סייז דורש נפח מינימלי של 300 ליטר ולא פחות מזה. טמפרטורה מומלצת היא 24-28 מעלות, PH מתאים לו יהיה 8-8.6. מומלץ מאוד שתהיה דקורציה כמו סלעים, גזעים, שורשים ועוד כדי לתת לו את התחושה של הטבע ובנוסף לספק מקומות מסתור אדאלים ברגע שיהיו הצקות/תקיפות ולנקבות שנתקפות בזמן החיזור. חשוב מאוד לבצע החלפות מים ושאיבות רפש מכיוון שדג זה כמו כל הציקלידים מלכלך הרבה, פעם בשבוע לעשות החלפה של כ-40% (בערך) ושאיבות רפש אחת לשבועיים גם בסדר. נוסף לכך צריך פילטר חיצוני המחליף את המים לפחות 4.5 פעמים בשעה.

 

שותפים מתאימים

הקינג סייז הוא דג להקה ומומלץ לספק ללהקה אחת אקווריום יעודי רק להם, וסביר להניח שגם תהינה שם רבייה קלה יותר והאקווריום "יפרח" יותר. בכל מקרה שילוב אדאלי יהיה עם דגים נוספים בגודלו ובאותה רמת תוקפנות, שימו לב על התזונה שהיא אותה תזונה, הכי מומלץ מבונות נוספות.

 

זיהוי בין המינים

הזיהוי בין המינים פשוט מאוד. הזכרים כחלכלים ואילו הנקבות חומות.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי פשוטה מאוד ודורשת: אקווריום של 250 ליטר לפחות. זכר ושש נקבות בוגרות. כדי לזרז את תהליך הרבייה מומלץ להאכיל בתולעי דם. הרבייה מתבצעת כמו אצל כל מיני המלאווים. תהליך הרבייה: 1. הנקבה מטילה ביצים. 2. הנקבה אוספת את הביצים לפיה. 3. הזכר מראה לנקבה את ביצי הדמה אשר נמצאים לו על סנפיר השת וברגע שהיא פותחת את הפה הוא משחרר זרע ובכך מפרה את הביצים. 4. הנקבה מחזיקה את ביציה כשלושה שבועות עד חודש בפיה ואז נותנת להם "להכיר" את האקווריום ומחזירה אותם לפיה ( תהליך זה מתבצע בשלושה ימים לאחר הפליטה).

 

מזון מומלץ

הקינג סייז כמו רוב המלאווים ניזון מאוכל צמחי (שהוא עיקר מזונו). יש להאכילו במזונות יעודים איכותיים בשביל לשמור על צבעיו איכותו וכמובן מערכת העיכול שלו ומומלץ מאוד להוסיף בתפריט של דג זה ספירולינה. בנוסף לכך ניתן לפנקו פעם בשבוע-שבועיים בקישוא, מלפפון ועוד ירקות דומים. פעם ב ניתן לפנקו במזונות חיים כמו תולעי דם (אך לא להפריז עם הכמות ).

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *