קלבוס

שם בעברית

קלבוס

שם לועזי

Calvus

שם מדעי

Altolamprologus calvus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם טנגניקה, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

8 – 8 pH

מליחות מים

כללי

הקלבוס מגיע מאזור הדרום מערבי באגם טנגניקה באפריקה. זהו דג יפיפה אשר גדל לאט מאוד. לוקח לו יותר משנתיים כדי להגיע לבגרות מינית. המצח המשופע שלהם מעניק להם מבט מאיים. בחנויות ניתן למצוא את דג זה והוא נחשב יפה ופופולארי. הצבעים המבוקשים ביותר הם שחור ולבן.

 

גידול באקווריום

אקווריום מתאים לגידול דג הקלבוס יהיה בנפח של כ-200 ליטר. דקורציה טובה לאבזור האקווריום תהיה צדפים,קונכיות,כדי חימר וסלעים.ציקליד הקלבוס דורש חומצות גבוהה וערכי מים טובים. הדג תוקף דגים אחרים בתנוחה קבועה, כשהוא עם הפנים כלפי מטה וממרחק קצר הוא בולע אותם. פיו נשלף לעזור לו להגיע לדגים המסתתרים בנקיקים וחריצי סלעים.

 

שותפים מתאימים

אופיו של דג הקלבוס הינו נוטה לתוקפנות וגודלו בבגרות הינו כ-10 ס"מ , לכן שותפים טובים לאקווריום יהיו דגי ציקליד שמקורם באפריקה ובעיקר מאגם טנגניקה, בעלי גודל ומזג דומה.

 

זיהוי בין המינים

הנקבות רחבות יותר מהזכרים ובבגרות הזכרים יהיו גדולים יותר מהנקבות.

 

רבייה

בכדי להרבות את דג הקלבוס, מומלץ להפריד זכר ונקבה או את כל הלהקה לאקווריום נפרד. יש לפזר באקווריום קונכיות,כדים וצדפים מהסיבה שדגי הקלבוס אוהבים להטיל בפריטים אלו. הביצים יבקעו לאחר יומיים. הקלבוסים ישמרו על הדגיגים וידאגו להם. לאחר כשבועיים מומלץ להוציא את ההורים בכדי להבטיח את הישרדות הדגיגים.

 

מזון מומלץ

הציקליד קלבוס ניזון ממזון בשרי. לכן יש לספק תזונה בשרית בלבד ולגוון בין המזונות בכדי לשמור על בריאותו וצבעיו. ניתן ואף רצוי לשלב מידי פעם כתוספת מזון חי, כגון- תולעי דם.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *