קשת אדומה

שם בעברית

קשת אדומה

שם לועזי

Red Rainbowfish

שם מדעי

Glossolepis incisus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קשתות

מקור

אסיה, אוסטרליה

נפח אק' מומלץ

לפחות 150 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 25 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

דג הקשת האדומה האיראנית הוא אחד מדגי הקשת הפופולריים ביותר. זהו דג בעל צבע אדום חזק בדומה לקשת האדומה הרגילה אשר ישגשג בלהקה בעלת יחס שווה בין הנקבות לזכרים. דגי הקשת האיראנית האדומה הוא אחד מהדגים הקשת השלווים ביותר וזקוק להחלפות מים תכופות ולטמפרטורה נמוכה יחסית באקווריום.

 

גידול באקווריום

דג הקשת האיראנית האדומה זקוק לאקווריום צמחייה, אבל לא יותר מדי צמחייה כיוון שזקוק לשטח רחב לשחייה בלתי פוסקת בגלל היותו דג פעלתן. הקשת האירנית האדומה דורשת מצע חצץ שבמקרים רבים מחזק את צבעה. הקשת האירנית יעדיף תאורה לא חזקה במיוחד וידרוש ערכי מים יציבים, הקשת האירנית לא מומלץ למתחילים בתחום. יש לעשות החלפות מים שבועיות של 30-40% ושאיבות רפש פעם בשבועיים.

 

שותפים מתאימים

דג הקשת האיראנית האדומה יסתדר עם כל משפחת דגי הקהילה. כמו שאר חברי משפחת הקשתות, דג זה עלול להיות מעט תוקפני ולכן מומלץ לשכן אותם באקווריום עם לפחות 6-8 מבני מינם ורצוי אף יותר, כדי להוריד את מידת הלחץ בה שרוי הדג. דגים כמו ניאונים, טטרות, סקלרים, דיסקוסים ודגים דומים מבחינת התנהגות יסתדרו נהדר עימו.

 

זיהוי בין המינים

ניתן להבדיל בין המינים בבגרות, הזכרים יהיו בעלי מבנה גוף יותר גבוה מהנקבות.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי קלה יחסית, מומלץ להפריד זוג זכר ונקבה לאקווריום רביה יעודי בעל צמחייה. הטמפרטורה צריך לנוע בין 24 ל-27 מעלות צלזיוס והמים צריכים באיכות כמה שיותר גבוהה. נקבת דג הקשת האיראנית האדומה תטיל מספר ביצים בכל יום במשך מספר שבועות והדגיגים יצאו לעולם תוך שבוע בממוצע. אקווריום הרביה צריך להיות באורך של לפחות 45 ס"מ עם מים בעלי ריכוז מימן נמוך ו-PH גבוה מ7. טמפרטורה של 24-26 מעלות צלזיוס. רצוי לרכוש פילטר מפל קטן שיספק חמצון למים וזרימת מים עדינה שוטפת. לא חייב להשתמש במצע אך צריך להכניס לאקווריום צמחים בעלי עלים עדינים כמו ה-ג'אווה מוס או דשא \ ספוג סינתטי. דגיגי דג הקשת האיראנית האדומה יזדקקו לחלבונים לאחר לידתם ומומלץ להאכילם בחלבון ביצה טחון דק.

 

מזון מומלץ

הדגים הבוגרים יוכלו בשמחה מזון פתית איכותי ומידי פעם אפשר לפנקם עם בשר קפוא או תולעים. בכללי מזונות יבשים/מסחריים יתקבלו בברכה, יש לגוון בתזונתו של הדג.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה