קשת ארגמן

שם בעברית

קשת ארגמן

שם לועזי

Crimson Spot Rainbowfish

שם מדעי

Melanotaenia duboulayi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קשתות

מקור

אוסטרליה

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 26 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

דג קשת ארגמן הינו דג מיוחד ביופיו. קשת ארגמן הוא הדג הראשון שנמצא בטבע ממשפחת הקשתות, לכן המשפחה קרויה על שלל צבעי הקשת המאפיינים את הדג קשת ארגמן. גופו מתאפיין בפסים אופקיים בצבעים: אדום, ירוק, כחול וצהוב לאורך גופו. מקורו של הדג באוסטרליה.

 

גידול באקווריום

הדג קשת ארגמן הינו דג להקה, לכן מומלץ לגדל לפחות 4 פריטים. הדג קשת ארגמן גדל לגודל מקסימלי של 12 סנטימטר, עקב כך נפח מינימלי לגידולו יהיה 100 ליטר. אופיו של הדג קשת ארגמן שקט ורגוע,לכן ניתן לשלבו עם דגי קהילה נוספים- כגון קורידורסים,משריצים, טטרות וכדומה. דקורציה טובה לדג קשת ארגמן תכיל סלעים,גזעים וצמחים חיים, עם זאת יש לשמור על מרחב שחייה גדול. הדג קשת ארגמן דורש החלפות מים קבועות שילוו בשאיבות רפש, בתנאים טובים הדג יפגין את מלוא צבעיו.

 

שותפים מתאימים

שותפים טובים לאקווריום יהיו בעלי מזג רגוע בדומה לדג קשת ארגמן,כגון-משריצי חיים,בוטיות,קורידורסים, טטרות,גורמים ועוד. הדג קשת ארגמן הינו דג להקה, לכן יש לגדלו בלהקה שמונה לפחות 4 פריטים.

 

זיהוי בין המינים

ההבדלה בין המינים בדג קשת ארגמן קלה, בבגרות הזכר יהיה גדול יותר ובעל צבעים חזקים יותר וסנפירים מחודדים מהנקבה.

 

רבייה

בכדי להרבות את הדג קשת ארגמן יש להעביר זכר ונקבה לאקווריום יעודי. באקווריום, יש לשתול צמחים חיים, כגון גאווה מוס,אנוביות וכדומה. הטמפרטורה במיכל צריכה להיות בין 22 ל26 מעלות צלזיוס. הנקבה תטיל את הביצים בפרקים [לא בבת אחת] והזכר יפרה אותם. הביצים יבקעו תוך שבוע. לאחר בקיעת דגיגי קשת ארגמן מומלץ להפרידם מן ההורים בכדי להבטיח את הישרדותם. את דגיגי קשת ארגמן יש להאכיל במזון חי כגון ארטמיה,תולעי דם ועוד. יש לשמור על איכות מים מעולה לגידול הדגיגים.

 

מזון מומלץ

הדג קשת ארגמן הינו אוכל כל. תזונתו תכלול מזון בשרי,מזון צמחי ומידי פעם ניתן להאכיל בנוסף לאוכל הקבוע מזון חי כמו תולעי דם. יש לגוון במזון צמחי ובשרי בכדי לשמור על בריאות הדג ומופע צבעיו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה