קשת באטאנטה

שם בעברית

קשת באטאנטה

שם לועזי

Batanta Rainbowfish

שם מדעי

Melanotaenia batanta

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קשתות

מקור

אינדונזיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 150 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

22 – 25 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

דג הקשת באטאנטה הוא אחד מדגי הנדירים ביותר בקרב בני במשפחתו. צבעו של דג זה הוא תכלת בהיר עם פסים כחולים זוהרים וצהובים במרכז גופו. דגי הקשת באטאנטה הוא אחד מהדגים הקשת השלווים ביותר וזקוק להחלפות מים תכופות ולטמפרטורה נמוכה יחסית באקווריום.

גידול באקווריום

דג הקשת באטאנטה זקוק לאקווריום צמחייה, אבל לא יותר מדי צמחייה כיוון שזקוק לשטח רחב לשחייה בלתי פוסקת בגלל היותו דג פעלתן. קשת הבאטאנטה דורשת מצע חצץ שבמקרים רבים מחזק את צבעה. קשת הבאטאנטה תעדיף תאורה לא חזקה במיוחד ותדרוש ערכי מים יציבים, קשת באטאנטה מומלצת למתחילים בתחום הקשתות. יש לעשות החלפות מים שבועיות של 30-40% ושאיבות רפש פעם בשבועיים.
שותפים מתאימיםדג הקשת באטאנטה יסתדר עם כל משפחת דגי הקהילה. כמו שאר חברי משפחת הקשתות, דג זה עלול להיות מעט תוקפני ולכן מומלץ לשכן אותם באקווריום עם לפחות 6-8 מבני מינם ורצוי אף יותר, כדי להוריד את מידת הלחץ בה שרוי הדג. דגים כמו ניאונים, טטרות, סקלרים, דיסקוסים ודגים דומים מבחינת התנהגות יסתדרו נהדר עמו.

זיהוי בין המינים

ניתן להבדיל בין המינים בבגרות, הזכרים יהיו בעלי מבנה גוף יותר גבוה מהנקבות.

רבייה

כאשר דג הקשת באטאנטה מגיע לבגרות בגיל 12 חודשים הוא יכול להטיל ביצים בצורה מופרזת וללא שמירה. רבייה באקווריום הביתי קלה יחסית, מומלץ להפריד זוג זכר ונקבה לאקווריום רבייה יעודי בעל צמחייה. הטמפרטורה צריך לנוע בין 24 ל-27 מעלות צלזיוס והמים צריכים באיכות כמה שיותר גבוהה. נקבת דג הקשת הבאטאנטה תטיל מספר ביצים בכל יום במשך מספר שבועות והדגיגים יצאו לעולם תוך שבוע בממוצע. אקווריום הרביה צריך להיות באורך של לפחות 45 ס"מ עם מים בעלי ריכוז מימן נמוך ו-PH גבוה מ7. טמפרטורה של 24-26 מעלות צלזיוס. רצוי לרכוש פילטר מפל קטן שיספק חמצון למים וזרימת מים עדינה שוטפת. לא חייב להשתמש במצע אך צריך להכניס לאקווריום צמחים בעלי עלים עדינים כמו ה-ג'אווה מוס או דשא \ ספוג סינתטי. דגיגי דג הקשת באטאנטה יזדקקו לחלבונים לאחר לידתם ומומלץ להאכילם בחלבון ביצה טחון דק.

מזון מומלץ

הדגים הבוגרים יוכלו בשמחה מזון פתית איכותי ומידי פעם אפשר לפנקם עם בשר קפוא או תולעים. בכללי מזונות יבשים/מסחריים יתקבלו בברכה, יש לגוון בתזונתו של הדג.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה