קשת פורקטוס (עין כחולה)

שם בעברית

קשת פורקטוס (עין כחולה)

שם לועזי

Forktail Rainbowfish

שם מדעי

Pseudomugil Furcatus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

גיניאה החדשה

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

הקשת פורקטוס הינו דג מדהים ומיוחד ממשפחת קשתות "העין הכחולה". מקורו בגיאנה החדשה והוא מצוי בעיקר בנחלים ביערות הגשם. לדג זה גוף אפרפר, קצוות סנפירים צהובים ומבנה סנפירים מיוחד המעניק הרגשה של ריחוף על פני המים. גודלו הסופי מגיע עד לכ-5 ס"מ.

 

גידול באקווריום

הקשת פורקטוס דורש אקווריום בנפח 40 ליטרים לפחות המכיל צמחייה צפה וצפופה. דגים אלה שוהים לרוב בחלקו העליון של האקווריום-דגי עילית. דקורציה טובה לאקווריום תכיל צמחים בעיקר וסלעים/גזעים. יש לשמור על ערכי מים טובים ולבצע החלפות מים סדירות.

 

שותפים מתאימים

שותפים טובים לאקווריום עם הדג קשת פורקטוס יהיו דגים קטנים ורגועים. כגון-טטרות קטנות,גופים,שוכני קרקעות. דגים גדולים יהוו לו איום. מומלץ לשכן מספר פריטים מהדג קשת פורקטוס.

 

זיהוי בין המינים

ההבדלה בין המינים של הקשת פורקטוס קלה- לזכר צהבים בוהקים וחזקים יותר והוא יותר דומיננטי מן הנקבה.

 

רבייה

הרבייה אינה קשה אך מאתגרת, רצוי לשכן 2-3 זכרים על כל 8-10 נקבות. בטבע, דגים אלה מטילים על עצמים שצפים על המים, אך באקווריום מגדלים נוהגים ליצור סבך העשוי מחוטי צמר צפופים, אותם תולים על פני המים. הנקבות יטילו ביצים בודדים מידי יום שידבקו על חוטי הצמר. לאחר 24-48 שעות מההטלה יש להפריד את הביצים למיכל קטן עם מים מהמיכל הראשי בו רצוי לשים גוף חימום ופילטר ספוג (מונע בעזרת משאבת אוויר) בלבד. הביצים יבקעו לאחר 10-15 ימים. הדגיגים קטנטנים במיוחד, לכן יש להאכילם באינפוסוריה בשבוע הראשון, עד שיגדלו מספיק כדי ליזון מארטמיה.

 

מזון מומלץ

הקשת פורקטוס אינו בררן במזון ויזון בעיקר ממזון יבש לדגי קהילה וממזונות חיים וקפואים קטנים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה