קשת קוטובו

שם בעברית

קשת קוטובו

שם לועזי

Lake Kutubu Rainbowfish

שם מדעי

Melanotaenia lacustris

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קשתות

מקור

אגם קוטובו שפפואה ניו גיניאה

נפח אק' מומלץ

לפחות 80 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

קשת קוטובו הוא מין נדיר מאוד, ביחס לשאר הקשתות. זהו דג בעל גוונים של טורקיז, ירוק ולבן בוהקים, אשר ישגשג בלהקה בעלת יחס שווה בין הנקבות לזכרים. קשת ראמו היא אחת מזני הקשתות השלווים ביותר וזקוקה להחלפות מים תכופות, ולטמפרטורה נמוכה יחסית באקווריום. קשת קוטובו מגיעה כמו ששמה מרמז מאגם קוטובו שפפואה ניו גיניאה ונצפתה לראשונה בשנת 1964.

גידול באקווריום

קשת קוטובו זקוקה לאקווריום צמחייה, אבל לא יותר מדי צמחייה כיוון שזקוקה גם כן לשטח רחב לשחייה בלתי פוסקת, בגלל היותה דג פעלתן. קשת קוטובו דורשת מצע חצץ שבמקרים רבים מחזק את צבעה, תאורה לא חזקה במיוחד וערכי מים יציבים. יש לעשות החלפות מים שבועיות של 30-40% ושאיבות רפש פעם בשבועיים. קשת קוטובו מגיעה לגודל מרבי של 10 סנטימטרים. קשת קוטובו דורשת אקווריום של מינימום 80 ליטרים עם מים בטווח טמפרטורות שבין 23-28 מעלות צלזיוס ובעלי חומציות שצריכה לנוע בין 7-8 PH.

שותפים מתאימים

קשת קוטובו תסתדר עם כל משפחת דגי הקהילה. כמו שאר חברי משפחת הקשתות, דג זה עלול להיות מעט תוקפני ולכן מומלץ לשכן אותם באקווריום עם לפחות 6-8 מבני מינם ורצוי אף יותר, כדי להוריד את מידת הלחץ בה שרוי הדג. דגים כמו ניאונים, טטרות, סקלרים, דיסקוסים ודגים דומים מבחינה התנהגותית יסתדרו נהדר עמו.

זיהוי בין המינים

הזיהוי בין המינים אצל קשת קוטובו קל ביותר, כיוון שצבעו של הזכר ססגוני יותר משל הנקבה וסנפיריו גדולים ומחודדים יותר גם כן. נקבת קשת קוטובו גדולה יותר מאשר הזכר, כמו אצל שאר מיני הקשתות.

רבייה

כאשר קשת קוטובו מגיעה לבגרות בגיל 12 חודשים היא יכולה להטיל ביצים בצורה מופרזת וללא שמירה. רבייה באקווריום הביתי קלה יחסית, מומלץ להפריד זוג זכר ונקבה לאקווריום רבייה יעודי בעל צמחייה. הטמפרטורה צריך לנוע בין 24 ל-27 מעלות צלזיוס והמים צריכים באיכות כמה שיותר גבוהה. נקבת קשת קוטובו תטיל מספר ביצים בכל יום במשך מספר שבועות והדגיגים יצאו לעולם תוך שבוע בממוצע. אקווריום הרבייה צריך להיות באורך של לפחות 45 ס"מ עם מים בעלי ריכוז מימן נמוך ו-PH גבוה מ-7. טמפרטורה של 24-27 מעלות צלזיוס תעודד רבייה גם כן. רצוי לרכוש פילטר מפל קטן שיספק חמצון למים וזרימת מים עדינה שוטפת. לא חייב להשתמש במצע אך צריך להכניס לאקווריום צמחים בעלי עלים עדינים כמו ה-ג'אווה מוס או דשא \ ספוג סינתטי. הדגיגים של קשת קוטובו יזדקקו לחלבונים לאחר לידתם ומומלץ להאכילם בחלבון ביצה טחון דק.

מזון מומלץ

הדגים הבוגרים יאכלו בשמחה מזון פתית איכותי ומידי פעם אפשר לפנקם עם בשר קפוא או תולעים. בכללי מזונות יבשים/מסחריים יתקבלו בברכה, יש לגוון בתזונתו של הדג.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה