קשת שלוש פסים

שם בעברית

קשת שלוש פסים

שם לועזי

Regal rainbowfish

שם מדעי

Melanotaenia trifasciata

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קשתות

מקור

אוסטרליה

נפח אק' מומלץ

לפחות 180 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 30 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

קשת שלוש פסים הוא דג יפייפה המשתייך למשפחת הקשתות. הדג מתאפיין בשלושה פסים של צבעים לאורך גופו, בחלק העליון פס ירוק, באמצע פס כחול ובחלק התחתון גוונים של צהוב- כתום. סנפירי הקשת שלוש פסים בצבע אדום. הדג קשת שלוש פסים מגיע אלינו מצפון אוסטרליה וגדל לגודל של 12 ס"מ.

גידול באקווריום

דג קשת זה זקוק לאקווריום גדול, כ-180 ליטרים לפחות, כדי שיהיה לו מקום לעשות את מה שהוא הכי אוהב – לשחות. הדגש במידות האקווריום הוא האורך, על מנת לאפשר מרחב שחייה גדול. האקווריום צריך להיות עם הרבה צמחייה אשר תדמה את סביבתו הטבעית. קשת שלוש פסים הוא דג שדורש החלפת מים סדירה מכיוון שהוא רגיש לרמות של ניטראט וחשוב לשמור על איכות מים מעולה באקווריום הביתי. הדג קשת שלוש פסים הינו דג להקה, לכן יש לשכנו בקבוצות של לפחות 4 פריטים.

שותפים מתאימים

אופיו של הדג קשת שלוש פסים הינו שקט ורגוע. עקב היותו דג להקה יש לשכן לפחות 4 פריטים. ניתן לשלב באקווריום קורידורסים,טטרות,משריצי חיים, קשתות אחרות, גורמים וציקלידים אמריקאיים רגועים אשר לא יהוו לו איום.

זיהוי בין המינים

הזיהוי בין המינים של קשת שלוש פסים פשוט יחסית, הסנפיר של הנקבה עגול יותר מהזכר, ובנוסף הזכר צבעוני וגדול יותר מהנקבה.

רבייה

על מנת להרבות את הקשת שלוש פסים יש לדאוג ליחס של שתי נקבות על זכר אחד. הרבייה אצל הקשת שלוש פסים מתרחשת כאשר הזכרים מפגינים את יופיים מול הנקבה והמנצח זוכה בה. הזוג נצמד אחד לשני וכאשר הם רועדים הביצים מפוזרות ומופרות. לאחר 5-6 ימים הצאצאים יבקעו ובשלב זה יש להפריד את ההורים מהצאצאים כדי למנוע את אכילתם של הדגיגים. את הדגיגים יש להאכיל במזון חי כגון ארטמיה.

מזון מומלץ

התזונה של דג קשת שלוש פסים היא צמחית ובשרית ויש להאכילו במזון מגוון. מומלץ לשלב מזון חי כתוספת.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה