ראש נחש זהוב

שם בעברית

ראש נחש זהוב

שם לועזי

Golden Snakehead

שם מדעי

Channa stewartii

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

אסיה: הודו, נהרות הגנגס והברמאפוטרה.

נפח אק' מומלץ

לפחות 150 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 25 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

28 – 22 מעלות

חומציות מים

7.5 – 6 pH

מליחות מים

כללי

ראש נחש זהוב הוא אחד מראשי הנחש שמתאימים לחיות באקווריום הביתי. צבעו של הדג הוא צהוב זהוב. הדג חי ב:אסיה: הודו, נהרות הגנגס והברמאפוטרה. חשוב לספק לדג אקווריום מינמאלי של 150 ליטר. הדג ניזון מאוכל בשרי חי. הדג אינו חוקי ואסור לגדלו בארץ. כדי לגדלו יש לבקש אישור מיוחד.

 

גידול באקווריום

חשוב לספק לדג אקווריום בנפח 150 ליטר עם מקומות מסתור רבים. צריך שזרם המים לא יהיה חזק מידי ושתאורת האקווריום תהיה חלשה, הפרטים הללו ידמו את סביבתו בטבע. חשוב לעשות החלפות מים סדירות בגלל שהדג אוכל ומלכלך מאוד את המים. דקורציה טובה תמנה גזעים וסלעים. ניתן לנסות לשלב צמחייה חיה אך סביר להניח שהיא תיעקר או תאכל.

 

שותפים מתאימים

אופיו של הדג תוקפני. רצוי מאוד לגדלו לבד או ביחד עם ציקלידים ברמת תוקפנות דומה וגודל דומה או גדול ממנו בבגרות. כדי לשלב דגים נוספים יש לדאוג לאקווריום בנפח גדול והרבה מקומות מסתור.

 

זיהוי בין המינים

קשה מאוד, בדרך כלל הנקבות יותר שמנות מהזכרים.

 

רבייה

רבייה אינה אפשרית באקווריום הביתי. בטבע הזוג הולך למים הרדודים, איפה שיש צמחיה סבוכה ויוצר קן מהצמחים. לאחר שהקן מוכן הנקבה מטילה את הביצים, ועל הביצים יש שומן המגן עליהם. ההורים ישמרו על הביצים וגם על הדגיגים.

 

מזון מומלץ

הדג ניזון מאוכל בשרי וחי.הדג אוכל דגים קטנים או חסרי חוליות. במידה והדג אינו ניזון מאוכל יבש תעשייתי, יש לשלב למזון הקפוא גם מזון יבש ולאט לאט להרגילו למזון יבש בלבד.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן