ראש נחש ליילי

שם בעברית

ראש נחש ליילי

שם לועזי

night snakehead

שם מדעי

night snakehead

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

ראשי נחש

מקור

דרום סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 20 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

28 – 22 מעלות

חומציות מים

7.5 – 6 pH

מליחות מים

כללי

ראש הנחש הליילי גודל עד 20 ס"מ ודורש אקווריום עם מקומות מסתור רבים. ראש נחש ליילי הוא אחד מראשי הנחש שמתאימים לגידול באקווריום הביתי, מיקומו הגאוגרפי של ראש הנחש הליילי הוא בדרום סין. ראש הנחש הליילי דורש אקווריום עם פילטרטציה טובה, תאורה מעומעמת, זרימת מים מעט חזקה ומקומות מסתור רבים. ראש הנחש הינו קופץ מצוין ולכן צריך לשמור על האקווריום סגור היטב.

גידול באקווריום

ראש הנחש הליילי הוא דג שדורש איכות מים מעולה ולכן החלפות המים צריכות להיות סדירות. ראש הנחש הליילי דורש תאורה חלשה, זרם מים מעט חזק, פילטרטציה מעולה, מקומות מסתור והכי חשוב אקווריום סגור היטב כי הדג הוא קופץ מדופלם. ראש הנחש דורש אקווריום של 100 ליטר לפחות שאורכו 80 ס"מ לחות ורוחבו 35 ס"מ.

שותפים מתאימים

ראש הנחש הליילי הוא דג שיאכל כל דג שקטן מימנו, לכן מומלץ לשכנו לבד ולא עם שותפים. יש כאלה שרוצים לשים זוג של הדג באקווריום אך הזוג יכול לריב ולהיגמר במוות של אחד הדגים.

זיהוי בין המינים

קשה עד בלתי אפשרי לזהות בין המינים, הנקבות יותר שמנות מהזכרים.

רבייה

רבייה באקווריום הביתי לא תועדה ולא דווחו מקרים של רבייה.

מזון מומלץ

ראש הנחש ניזון מאוכל בשרי וחי, קשה מאוד להרגילו לאוכל מסחרי. הוא ניזון בעיקר מדגים קטנים ובשר. הדג יאכל כל דג שקטן מימנו ויאכל להיכנס לפיו, הדג הינו תוקפני אז דגים בגודלו יתקפו ואף ימותו ואז יאכלו, מהסיבה הזאת לא מומלץ לשכנו עם דגים נוספים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן