רד טרור

שם בעברית

רד טרור

שם לועזי

Red terror

שם מדעי

Cichlasoma festae

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 400 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 50 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הרד טרור הוא ציקליד אמריקאי תוקפני, אולי התוקפני מכולם בעולם, כפי ששמו המאיים מרמז. מקורו בנהרות הפתוחים של מרכז אמריקה. צבעו של הרד טרור נע בין צהוב לאדום בגוף, פסים שחורים וסנפירים אדומים בוהקים.

 

גידול באקווריום

הרד טרור זקוק לאקווריום בנפח 400 ליטרים לכל הפחות, מכוון שהוא גדל לגודל של עד כחצי מטר! הוא ישמח לשחות בשטח פתוח, אז אפשר לשים טיפה צמחים ואבנים ולגמור עניין. הצמחים שניתן לשלב הינם אנוביות וולסנריות, קיים חשש כי הם יאכלו-יש לקחת זאת בחשבון. חשוב לשמור על ערכי מים טובים ומרחב שחייה גדול.

 

שותפים מתאימים

שילוב של רד טרור עם ציקלידים אגרסיביים אחרים לא יצלח. אחד מבין השניים יפצע עד המוות. לכן השותפה האידיאלית לזכר הרד טרור הינה נקבת רד טרור. יש מקרים בהם הרד טרור השתלב עם ציקלידים מרכז ודרום אמריקאיים תוקפניים, אך יש לזכור כי זהו סיכון גדול שעלול לעלות בחיי אחד הדגים.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים מתנהל בכך שהזכר ענק (50 ס"מ), וגופו בדרך-כלל אדום. הנקבה גדלה עד לכ-30 ס"מ, וגופה בדרך-כלל צהוב.

 

רבייה

התנאים המתאימים לרד טרור בכדי להתרבות הם מערה, שבה הנקבה תטיל את ביציה והנקבה תשמור על הביצים כ-3 עד 4 ימים, אבל לא להיבהל! גם הזכר וגם הנקבה הם הורים טובים, ואם תראו את הזכר לועס את הביצים זו התנהגות נורמאלית, הוא ינסה לקדם את בקיעתם. כשהשרצים יגיעו לגיל בגרות, חשוב להפריד אותם מהוריהם.השרצים יזונו מאותו אוכל של הוריהם, רק אפשר לקצוץ אותו ולהקטין אותו.

 

מזון מומלץ

יש לדאוג למזון בשרי עבור הרד טרור ולגוון. עם זאת, יש לשלב מזון חי כתוספת.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן