רויאל פלקו

שם בעברית

רויאל פלקו

שם לועזי

Royal Pleco (L-191)

שם מדעי

Panaque nigrolineatus L-191

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 250 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 35 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

רויאל פלקו הוא אחד מסוגי השפמנוניים היפים ביותר, גופו שרירי ודוגמת הצבעים שעל גופו מרשימה מאוד. רויאל פלקו מתאפיין בגוף בצבע חום ופסים שחורים אשר נמשכים לכל אורך גופו. דוגמאת צבעים זאת, בשילוב עם מבנה גופו השרירי הופכים את הרויאל פלקו לאחד מסוגי הפלקו המבוקשים ביותר.

 

גידול באקווריום

גודלו המקסימלי של הרויאל פלקו הינו 35 ס"מ. נפח מינמלי לגידולו יהיה 250 ליטר. רויאל פלקו הוא תוספת נהדרת לאקווריום הקהילתי ויסתדר עם רוב האוכלוסיות בתת תחום זה. מקורו בנהרות בדרום אמריקה, שם הוא מנצל את כישוריו ונצמד לגזעי עץ השקועים במים עם זרמים. אקווריום צמחיה עם תנועת מים ערה וחמצון גבוה יתרמו רבות לבריאותו של הרויאל פלקו באקווריום הביתי. יש לדאוג לשפע מקומות מסתור, סלעים ועצים באקווריום. חשוב לשמור על ניקיון האקווריום וערכי מים טובים.

 

שותפים מתאימים

הרויאל פלקו יסתדר עם מגוון רחב של דגים. ממדיו בגודל בוגר ומבנה גופו מותאמים לשילוב עם מגוון רחב של דגים. ניתן לשלבו באקווריום צמחייה קהילתי,ציקלידים מאלווי, טנגניקה, דרום אמריקאי ועוד..במידה ומשלבים אותו עם ציקלידים רצוי שהוא יהיה גדול מהם בכדי שלא יותקף. יש לדאוג למקומות מסתור.

 

זיהוי בין המינים

 

 

רבייה

לא תועדה רבייה באקווריום הביתי.

 

מזון מומלץ

רויאל פלקו הוא אוכל כל לא בררן שישמח לאכול אצות באקווריום או מזון שוקע יעודי לשוכני קרקעית. שילוב עץ הוא חשוב במיוחד מאחר וטבעו של הרויאל פלקו הוא לנשנש אצות הגדלות על עצים שקועים במים ולחפש מזון בקרבתם. הרויאל פלקו ישמח לנקות את דפנות האקווריום מאצות אשר יגדלו עליו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן