רזבורה אור זוהר

שם בעברית

רזבורה אור זוהר

שם לועזי

Glowlight Rasbora,Rasbora hengeli

שם מדעי

Trigonostigma hengeli

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

סומטרה ברוניאו אינדונזיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 70 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 26 מעלות

חומציות מים

5.5 – 6.9 pH

מליחות מים

כללי

דג רזבורה אור זוהר הוא דג חזק וסגלן השוחה בטבע בלהקות גדולות מאוד, הדג התגלה בשנת 1900 בדרום מזרח אסיה דג רזבורה אור זוהר הוא דומה מאוד לרזבורה חצויה לכן נוטים לתבלבל בין המינים דג זה חי בטיפול טוב ומסור לפחות 2-3 שנים, דג זה ניהיה מאוד נפוץ בקרב המגדלים ואהוב אך חלקם לא יודעים איך לתפל בו או לבדילו, הוא חי בעיקר בנהרות שבסומטרה וברוניאו ואינדונזיה צבעיו של הדג מאוד זוהרים ניתן לראות מקרוב את הפס הכתום אדום מעל לכתם

 

גידול באקווריום

רזבורה אור זוהר דורש אקווריום בעל 70 ליטר ללהקה שזה 8-10 ומעלה אחרת לא ישרוד. דג זה אוהב צימחיה צפופה בצידי האקוריום ובגב האקווריום, מרחב שחייה, שורשים וגזעים. מצע כהה ורקע כהה יבליטו את צבעי הרזבורה אור זוהר. הוספת צמחים צפים תיתן תחושה באקווריום של אור עמום ושל דימוי הטבע. דג הרזבורה אור זוהר דורש ערכי מים יציבים. הדג לא יורד לקרקעית לחפש מזון לכן צריך לעשות שאיבות רפש מרובות, דגים אלה אינם קשים במיוחד לטיפול. יש להחליף 25 – 50% פעם בשבוע- שבועיים. יש לשמור על אקווריום יציב עם תנאי מים יציבים.

 

שותפים מתאימים

דג רזבורה אור זוהר הוא דג שקט מאוד, הוא יסתדר רק עם דגים שקטים ורגועים כגון: טטרות קטנות, גופים, רזבורות נוספים, ודגי קהילה שקטים. יש לשלבו בלהקה של 8-10 פריטים ומעלה.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים קשה מאוד, הנקבות אמורות להיות מעט עגולות מהזכרים.

 

רבייה

רבייה באקווריום קשה ונדירה אך אפשרית. לצורכי רביייה נדרשים מים חומצים ורכים מאוד עם תאורה עמומה והרבה מזון חי להורים בטרם יטילו את ביציהם. להורים יש נטייה לאכול את הביצים ואת דגיגים לכן רצוי לשים רשת מעל הקרקעית דרכה יפלו הביצים למצע בגמר הטלה יש להוציא את ההורים כ 5 ימים לאחר הטלה אפשר לאכיל באינפוזוריה ותוך כמה ימים בודדים יש לאכיל בארטמיה מובקעת.

 

מזון מומלץ

דג הרזבורה אור זוהר הוא אוכל כל. מזון חי יבליט את צבעיו הזוהר של הדג. בטבע הם ניזונים מחרקים קטנים, תולעים, סרטנים, וזואופלנקטון.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה