רזבורה גלקסי

שם בעברית

רזבורה גלקסי

שם לועזי

Celestial Pearl Danio

שם מדעי

Danio margaritatus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

מזרח מיאנמר,נהר הסאלוין,והגבול הצפוני בתאילנד.

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

20 – 26 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

רזבורה גלקסי הוא דג קטן ומדהים ביופיו אשר מאופיין במופע צבעים כחול עמוק עם נקודות בצבע לבן פנינה קרמי,וסנפירים אדומים עם קוים שחורים. מקורו במזרח מיאנמר,וניתן למצוא את הדג בטבע בנהר סאלוין בדרום שאן וגם לאורך הגבול בצפון תאילנד. הדג רזבורה גלקסי נחשב לעמיד ולכן מומלץ מאוד למתחילים.

 

גידול באקווריום

יש לאכלס את דג הרזבורה גלקסי באקווריום אשר נפחו לפחות 30 ליטר,יש לשלב צמחיה רבה אשר תשמש לדג כמקומות מסתור,תדמה את סביבתו הטבעית ותאפשר לו להפגין מופע צבעים אופטימלי. יש לשמור על איכות מים טובה והחלפות מים סדירות.

 

שותפים מתאימים

הדג רזבורה גלקסי הינו דג להקה לכן רצוי להחזיק מינימום 5 פריטים באקווריום. אופיו של הדג שקט ורגוע, לכן ניתן לשלבו עם דגי קהילה נוספים כגון- טטרות, משריצי חיים, גורמים, בוטיות, קורידורסים. ניתן לשלבו גם עם אפיסטוגורמות, דיסקוסים ואלטישפינוזות. בניגוד לכך, ציקלידים גדולים יראו בו כמזון ויהרגו אותו.

 

זיהוי בין המינים

זכרי הרזבורה גלקסי צבעוניים מהנקבות,אך פחות גדולים ועגולים בגופם. בנוסף,לנקבות בניגוד לזכרים ישנו צבע ירוק מטאלי בעוד שלזכרים ישנו צבע כחול כהה מאוד.סנפירי הנקבות לרוב בצע כתום-אדום חלש,בעוד ששל הזכרים בצבע אדום חזק עם פסים שחורים.לנקבות הנקודות על הגוף בצבע זהב זוהר, ולא מתארכים עד החלק האחורי של הבטן.

 

רבייה

יש להאכיל את הדג במזון יבש ייעודי,מומלץ מזון דפים.בנוסף,מומלץ לגוון בתזונתו במזונות קפואים וחיים כמו דפניה,ארטמיה, וזחלי יתושים אשר יתרמו למופע צבעים עשיר ויעודדו רבייה. את הדגיגים לאחר הבקיעה יש להאכיל באינפוזוריה,ארטמיה נאופולי,תולעים קטנות מאוד,או שניתן להאכיל את הדגיגים במזון תעשייתי יבש הגרוס דק מאוד. הדגיגים יבקעו מהביצים לאחר שלושה ימים,וכעבור שלושה עד ארבעה ימים נוספים הדגיגים ישחו. הדג מגיע לבגרות מינית בגיל שנה. הדג עוזב את הביצים לאחר ההטלה,ולאחר הבקיעה יש לבודד את הדגיגים מחשש שיאכלו על ידי הדגים הבוגרים. מתוך חשש זה,רצוי מאוד לספק מגוון רחב של צמחים גבוהים וצפופים אשר יגנו על הדגיגים ויתנו להם סיכויי שרידה גבוהים.

 

מזון מומלץ

יש להאכיל את הרזבורה גלקסי במזון יבש ייעודי,מומלץ מזון דפים. בנוסף,מומלץ לגוון בתזונתו במזונות קפואים וחיים כמו דפניה, ארטמיה, וזחלי יתושים אשר יתרמו למופע צבעים עשיר ויעודדו רבייה.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *