רזבורה יתוש

שם בעברית

רזבורה יתוש

שם לועזי

Mosquito Rasbora

שם מדעי

Boraras brigittae

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

אינדונזיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

4.5 – 6 pH

מליחות מים

כללי

הרזבורה יתוש הוא דג שובה עין, המגיע אלינו מאינדונזיה. צבעי הרזבורה יתוש יפים להפליא- הגוף האדום, הסנפירים הצבעוניים והכתם השחור שבמרכז הגוף הפכו את הרזבורה יתוש לדג אהוב ביותר בקרב מגדלי דגים רבים. לעיתים בחנויות מוכרים את הרזבורה יתוש תחת השם "רזבורה צ'ילי". הרזבובה יתוש הוא דג להקה וניתן לראות אותו בטבע שוחה בלהקות, מומלץ להביא מספר פריטים לאקווריום כאשר קונים את הדג.

 

גידול באקווריום

הרזבורה יתוש צריכה אקווריום לא קטן מ-40 ליטרים, ותאורה מעט עמומה. מצע קוורץ גרוס, גזעים ושורשים, צמחייה צפופה, ידמו את סביבתו הטבעית ויגרמו לו לשגשג באקווריום הביתי. רמת חומציות מומלצת תהיה בין 4.5 ל-6.0 PH, טמפרטורה אופטימלית בשביל הרזבורה יתוש תהיה בין 25 ל28 מעלות. זרימה חלשה תטיב עם הרזבורה יתוש ושמירה על ערכי מים קבועים תועיל אף יותר. יש לבצע החלפות מים שבועיות של 20% ממי האקווריום. יש להימנע מפילטרציה עוצמתית משום שהרזבורה יתוש אינו חובב של זרימה חזקה באקווריום.

 

שותפים מתאימים

הרזבורה יתוש הינו דג רגוע ולא תוקפני כלל, שניתן לשלב אפילו באקווריומים עם שרימפסים. שותפים מתאימים לו יהיו דגים רגועים בגודלו, כגון טטרות וניאונים ושלל דגי הלהקה הדומים להם באופי. יש לשכן את הרזבורה יתוש בלהקות המונות 6 פרטים לפחות וזה בשל היותו דג להקה.

 

זיהוי בין המינים

הזיהוי בין מיני הרזבורה יתוש קשה יחסית. נקבת הרזבורה יתוש גדולה ועגלגלה מן הזכר, שצבעיו חזקים ומרשימים יותר משל הנקבה. זכרי הרזבורה יתוש יהיו גם פעילים ותוקפניים מעט מן הנקבות.

 

רבייה

קל למדי להרבות את הרזבורה יתוש. ההורים מטילים ונוטשים את הביצים ללא כל התערבות נוספת מצדם, ולכן יש להפריד את ההורים מהביצים לאחר ההטלה. הביצים יבקעו בין יום ליומיים לאחר ההטלה, והדגיגים עצמם יתחילו לשחות לאחר 24 שעות נוספות. ניתן להאכיל את דגיגי הרזבורה יתוש באינפוזוריה ולאחר עוד עשרה ימים גם בארטמיה מובקעת.

 

מזון מומלץ

הרזבורה יתוש הינו דג אוכל- כל וניתן להאכילו גם במזון יבש. אך בשביל שיפגין מופע צבעים חזק כמו בטבע, יש לגוון את ארוחותיו במזון חי כגון תולעי דם או תולעי טופיבקס. יש להימנע ממתן מזון חי בכמויות גדולות משום שהדג עלול להתרגל לכך ולהפסיק לאכול מזון יבש.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן