רמירז

שם בעברית

רמירז

שם לועזי

Ram cichlid

שם מדעי

Papiliochromis ramirezi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

ונצואלה, קולומביה

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

28 – 23 מעלות

חומציות מים

5 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הדג רמירז מגיע אלינו מאגם האורינוקו בונצואלה, הם ציקלידים ננסיים. השם המדעי הרשמי שלהם הוא ramirezi Mikrogeophagus, אבל הם גם מתייחסים אליהם כramirezi Microgeophagus- ramerizi Apistogrammaand וramirezi Papiliochromis. שמות נפוצים כוללים: ציקליד הפרפר, רמירז כחול, רמירז זהוב, רמירז זהוב גרמני, רמירז כחול גרמני, רמירז כחול ורמירז סינגפור, השמות מבוססים על שינויים בצבע,לרמירז הכחול יש כתמים כחולים ססגוניים ופסים שחורים, ישתלב מצוין בסטייל אמזונס.

 

גידול באקווריום

אקווריום מתאים לגידולו של הדג רמירז יהיה בנפח של 40 ליטר לפחות. דקורציה טובה לאיבזור האקווריום תכיל צמחים,סלעים, מערות, כדים, גזעים ועוד. מקורו של הרמירז באמזונס כך שהוא ישתלב מצוין באקווריום סטייל אמזונס- כלומר מיכל ביוטופ המחקה את תנאי האמזונאס הן במצע, בתאורה האפלולית, בדקורציה שמכילה בעיקר גזעים ומעט צמחייה וכן באוכלוסייה ולכן יבלוט יותר. יש לשמור על איכות מים טובה, לבצע החלפות מים ושאיבות רפש. יש לזכור כי תוחלת חייו של הרמירז קצרה ובאקווריום הביתי לא יחזיק הרבה זמן. צמחייה סבוכה ומקומות מסתור אידיאלים יהיו לו טובים, הפילטרציה צריכה להיות טובה מכיוון שדג זה רגיש לרמת PH קבועה. הדג רמירז יעדיף מים רכים יותר [קשיות נמוכה].

 

שותפים מתאימים

גודלו המקסימלי של הרמירז הינו 7 ס"מ,לכן, שותפים טובים יהיו קורידורסים, בוטיות, טטרות, משריצי חיים, גורמים, קשתות ודגי קהילה נוספים. ציקלידים גדולים יתקפו אותו ויגרמו למותו. בכללי חברי האקווריום צריכים להיות בגודל דומה ובאותו מזג דגים בגודלו יהיו שילוב יותר טוב הרמירז יתקוף דגים קטנים ממנו, בזמן הרבייה הרמירז יתקוף כל דג אחר שמתקרב גם זכרים אחרים.

 

זיהוי בין המינים

זכרי הרמירז יהיו צבעוניים יותר מהנקבות, וגם גדולים ורזים מהם, עם תוספות חוטיות בסנפירים שלא זוגיים (גב וזנב) נקבות הרמירז עגלגלות יותר ובטנן אדומה.

 

רבייה

על מנת להרבות את הרמירז רצוי לגדל מספר פרטים, הרמירז יטיל על משטחים חלקים או בכדים, גזעים, צמחים ועוד. מים רכים יכולים לעודד רבייה. מדובר גם בדג שנוטש את הביצים ואוכל אותם לכן צריך להפריד את ההורים מהמיכל היעודי לרבייה (עם יש) אחרת יאכלו הביצים, לפעמים גם הזכר והנקבה חופרים במצע כדי להטיל את הביצים,יכול להיות שההורים יעבירו את הביצים למקום אחר, לאחר כשלושה ימים הביצים יבקעו ויסתפקו בשק חלמון אבל לאחר חמישה ימים יש להאכיל את הדגיגים במזונות זעירים כגון ארטמיה או מזון יעודי לדגיגים. ניתן לשנות את המזון על פי גודל הדגיגים ועם הזמן לפורר את מזון ההורים ולתת אותו לדגיגים.

 

מזון מומלץ

הרמירז הינו אונימבור (אוכל כל),מומלץ להאכיל את הרמירז במזון מגוון, ניתן להעשיר את התזונה במזון חי מידי פעם כמו לדוגמא תולעי דם, תולעי קליפורניה אך ורק כתוספת למזון היומיומי!

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה