שטן אדום

שם בעברית

שטן אדום

שם לועזי

red devil

שם מדעי

Amphilophus labiatus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 25 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ציקליד שטן אדום הוא ציקליד אשר מגיע מאזור מרכז אמריקה. שמו ניתן לו בגלל אופיו האגרסיבי וצבעו האדמדם/כתום בבגרות. ציקליד שטן אדום הוא אגרסיבי ביותר ויחזיר קרב לכל יריב אשר מוכן להתמודד מולו, גם אם הבדלי הכוחות לא לטובתו. לעתים קרובות, ציקליד שטן אדום מכונה ציקליד מידאס עקב בלבול בין שני הזנים. לשניהם יש צבע דומה, צבעים אדמדמים-כתומים בגוף ואופיים אגרסיבי. בזמן בגרות, לציקליד המידאס מתחילה לצאת בליטה מרשימה ביותר אשר עוקפת את הבליטה בראשו של ציקליד שטן אדום בצורה משמעותית. ציקליד שטן אדום, נחשב לחלק מאבות ציקליד הפלאוור הורן.

 

גידול באקווריום

גודל מיכל מתאים לציקליד שטן אדום יהיה מעל 200 ליטרים, עם מקומות מחבוא רבים אשר יאפשרו לשבור קו ראייה בין הדגים הנמצאים במיכל ובנוסף לספק טריטוריות, אשר יגרמו לפחות מריבות.

 

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים יהיו מרכז אמריקאים אגרסיבים כגון: טקסס, מידאס, ג'ק דאמפסי, ציקליד קובני ועוד מרכז אמריקאים אגרסיבים.

 

זיהוי בין המינים

הזכר יהיה גדול יותר מאשר הנקבה, בליטתו על הראש תהייה גדולה יותר מאשר ראשה השטוח של הנקבה.

 

רבייה

בשביל רבייה, יש לספק אקווריום עם 200 ליטר ומעלה. יש עדיפות לאקווריום יעודי לרבייה, כי בזמן הרבייה הזוג יתחיל להיות אגרסיבי כלפי שאר הדגים אך עדיין ניתן להשאיר את הזוג במיכל קיבוצי בזמן הרבייה. הנקבה תטיל בערך עד 500 ביצים, היא והזכר ישמרו על הדגיגים וידחיקו כל טורף אפשרי מדגיגיהם.יש להאכיל את הדגיגים במזון חי כגון ארטמיה.

 

מזון מומלץ

ציקליד שטן אדום הוא לא בררן בנוגע לאוכל שלו. הוא יסכים לאכול אוכל חי, קפוא, יבש וצמחי ולא יסרב לאף אחד מהם. תזונתו צריכה להיות מאוזנת וצריכה להאכיל גם מזון על בסיס צמחי וגם על בסיס בשרי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה