שמרלה

שם בעברית

שמרלה

שם לועזי

Chinese algae eater

שם מדעי

Gyrinocheilos aymonieri

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

תאילנד, הודו

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

דג השמרלה מגיע במקור מאסיה, גופו מאורך בצבע זהב עד חום. קו מתאר כהה מצויר על גופו. בדרך כלל מחזיקים אותו באקווריומים למטרת פיקוח על כמות הירוקת בו ובנוסף נהנים משירותי הניקיון שלו. השמרלה מצויד בפה עם וואקום, כמו דגי הפלקו, אשר עוזר לו להצמד אל הזכוכית או הדקורציה ולנקות אותה משאריות מזון או אצות.דג השמרלה לא זז הרבה, בדרך כלל ניתן למצוא אותו נח על הדקורציה בפוזיציות משעשעות ומידי פעם הוא נכנס לשיגעון של ניקוי האקווריום. קיימות שתי גרסאות לדג השמרלה, האחת היא דג שמרלה בצבע חום-כסוף והשניה היא גרסת האלבינו של השמרלה בה הדג בצבע כתום זהב.

 

גידול באקווריום

אקווריום מתאים לדג שמרלה יהיה בנפח של 60 ליטר ומעלה. דקורציה טובה לאיבזור האקווריום תכיל צמחים חיים,גזעים,סלעים ופריטים נוספים בהם יוכל להתחבא. באקווריום קטן השמרלה עלול להיות תוקפני ולשמור טוב מאוד על הטריטוריה שלו. השמרלה הינו דג שאינו אוהב שינויים וילחץ מהם במהרה. גודלו המקסימלי של השמרלה הינו 10 ס"מ.השמרלה הינו שוכן קרקעית.

 

שותפים מתאימים

אופיו של הדג שמרלה הינו נוטה לתוקפנות. ניתן לשלבו עם דגי קהילה מסוגים שונים ואף ציקלידים שאינם אגרסיביים. יש לזכור כי השמרלה עלול לתקוף דגים קטנים שיתקרבו לטריטוריה שלו ועלול להיות טרף לציקלידים גדולים ואגרסיביים.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן להבדיל בין מיני הדג שמרלה.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי לא תועדה.

 

מזון מומלץ

השמרלה הינו חובב אצות. באקווריום הוא יוכל להסתדר לבדו ויחפש אצות שיוכל לנשנש. עם זאת, רצוי לדאוג להאכילו בעת הצורך במזון לשוכני קרקעות.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן