שרימפ אף צהוב

שם בעברית

שרימפ אף צהוב

שם לועזי

Yellow Nose Shrimp

שם מדעי

Xiphocaris elongata

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

איים קריביים

נפח אק' מומלץ

לפחות 20 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 29 מעלות

חומציות מים

6.5 – 8.2 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ אף צהוב נחשב לשרימפ חזק שיכול לחיות במגוון תנאי מים. גופו של השרימפ אף צהוב בצבע שקוף עם אף בצבע צהוב בוהק, מכאן מגיע שמו. השרימפ אף צהוב התגלה לראשונה בשנת 1855 ונחשב לשרימפ ותיק בתחום.

 

גידול באקווריום

באקווריום צריך להיות צמחייה סבוכה וגזעים על מנת לספק מקומות מסתור, מקורות תזונה ומקומות שקטים בשביל הזדווגות. השרימפ אף צהוב יכול לחיות במגוון תנאי מים- ממים רכים עד מי ברז קשים. יש לדאוג לערכי מים יציבים והחלפות מים שבועיות סדירות.

 

שותפים מתאימים

השותפים האידיאליים לשרימפ אף צהוב הם דגי להקות עדינים, משריצים עדינים ודגי חתול קטנים כגון- אוטוצינקלוס זברה,קורידורסים ואנציסטרוס.

 

זיהוי בין המינים

הזיהוי בין המינים לא ידוע.

 

רבייה

הרבייה אפשרית. יש לדאוג לאקווריום נפרד שבו יהיו מים מליחים. האם תטיל ביצים באזור של צמחייה סבוכה, לאחר בקיעת הצאצאים יש להעבירם לאקווריום עם המים המליחים שהכנו מראש.

 

מזון מומלץ

השרימפ אף צהוב אוכל כל. עלים מתים, אצות, דגים מתים, מזון של דגי חתול, מזון יעודי של שרימפים וכדומה… יש לדאוג שיהיה מספיק מזון לשרימפ אף צהוב ולהאכילו במידת הצורך. הצאצאים יזונו מאותו המזון של הבוגרים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה