שרימפ במבוק

שם בעברית

שרימפ במבוק

שם לועזי

Flower Shrimp

שם מדעי

Atyopsis moluccensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 8 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 29 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ במבוק מגיע מנהרות מים שוטפים ונחלים ברחבי יבשת אסיה. זהו שרימפ חביב ומעניין בעל יכולת לשנות את צבע גופו במהירות. צבעו של השרימפ במבוק ינוע בין אדום לחום ולפעמים אף חום בהיר. הסיבה לשינויי הצבע של שרימפ במבוק אינה ידוע אך החוקרים סבורים כי הדבר קשור למצבי רוח או הסוואה. שרימפ במבוק הוא אחד ממיני השרימפסים הגדולים ביותר ומסוגל להגיע לגודל של 8 סנטימטרים. ששת רגליו הקדמיות של השרימפ במבוק מעוטרות במניפות העוזרות לו לסנן את המים בחיפוש אחר מזון וניתן לראותו עומד על מצע האקווריום או על עלה ומזיז אותן במהירות בחיפושיו אחר מזון. זהו מין שרימפ מעניין מאוד אשר יוסיף מימד חדש לאקווריום הביתי.

 

גידול באקווריום

אקווריום מתאים יהיה בנפח 50 ליטר לפחות, שפע של מקומות מסתור ומצע מבוסס שאינו חדש על מנת שהשרימפ במבוק ימצא בו מזון. יש לדאוג לתנאי מים טובים. דקורציה טובה שתשמש כמקומות מסתור תכלול גזעים, מערות, סלעים וצמחייה סבוכה שבה השרימפס במבוק יוכל להתחבא ולסנן מזון.

 

שותפים מתאימים

השרימפ במבוק הינו שרימפס גדול יחסית לשאר בני מינו. ניתן לשלבו עם שרימפים נוספים מאחר והוא לא יפגע בהם. עם זאת נית לשלבו עם דגי קהילה רגועים בגודלו. תיקלידים גדולים ודגים תוקפניים יראו בו כחטיף.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין זכר שרימפ במבוק לנקבה הוא אפשרי, הזכר גדול מהנקבה.

 

רבייה

שרימפ במבוק הוא זן אשר קשה להרבותו באקווריום הביתי משום שבטבע הוא עובר תהליכים ביולוגיים רבים מתקופת צעירותו על לבגרותו. תהליכים אלה כוללים מעבר ממים מתוקים למים מלוחים בצעירותו וחזרה למים המתוקים בגיל מתקדם יותר, דבר אשר רוב מגדלי השרימפסים לא מצליחים לשחזר.

 

מזון מומלץ

שרימפ במבוק הוא אוכל כל וזקוק לאצות ושאריות מזון כדי להתקיים. השרימפ במבוק יעמוד באקווריום ויסנן את המים באמצעות המניפות על רגליו ויתפוס פיסות מזון מהמים. אם יש חשש לחוסר במזון באקווריום יש לספק לו אוכל שוקל בצורת גרגירים. ניתן לקנות מזון מיועד לשרימפ במבוק במידה ויש חוסר במזון או מספר במבוקים במיכל.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן