שרימפ ג'לי כחול

שם בעברית

שרימפ ג'לי כחול

שם לועזי

Shrimp blue jelly

שם מדעי

Neocaridina Heteropoda var. Blue Jelly

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 25 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 2 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 26.5 מעלות

חומציות מים

6.2 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

השרימפ ג'לי כחול פותח בסין בשנים האחרונות והפך לעוד אחד מהשרימפים החדשים בשוק. צבעם הוא כחול שקוף עם נגיעות של ירוק וצהוב בהיר, ברמה העקרונית צבעו הוא כחול תכלת, גודלו הסופי הוא 2.5 סנטימטרים לערך, רוב הפריטים יגיעו לגודל ממוצע של 2 ס"מ. השרימפ הנ"ל הוא קרוב של השרימפ הילה כחולה ורבים מתבלבלים ביניהם. שרימפ זה נדיר בארץ ומגיע לחנויות לעתים רחוקות, למרות שהחל להגיע יותר בזמן האחרון.

 

גידול באקווריום

נפח המים המינימלי לגידולם הוא 25 ליטר מים שטמפרטורתם צריכה לנוע בין 21 – 26.5 מעלות צלזיוס. כדי לשפר איכות החיים של הדג רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה ומקומות מסתור רבים כגון גזעי עץ, סלעים, וצמחים בעלי נפח כדי שירגיש יותר בטוח ויקבל מקור מזון צמחי נוסף, צמחים אדאלים יהיו מוסים, קרנן, וצמחים גבוהים ודומים. רצוי לשמור על מים ברמת ניקיון גבוהה כיוון שרגיש למחלות ולבצע החלפות מים שבועיות של כעשרה עד חמישה עשר אחוזים. חשוב לוודא שאין נחושת במים בגלל רגישותו הגדולה של השרימפ ג'לי כחול לחומר זה. בנוסף, יש לשמור על ערכי מים תקינים.

 

שותפים מתאימים

השרימפ ג'לי כחול הוא שרימפ רגוע ולכן לא יהווה בעיה בשילוב עם כל שרימפ שלא יכול לפגוע בו. לגבי שילוב עם דגים הדעות חלוקות אך עדיף להימנע מזה ולגדל אותו באקווריום שמיועד רק לשרימפים. אך, עם ממש רוצים לשכן אותו באקווריום עם דגים רצוי שהיו דגים קטנים כמו למשל גופים כדי להקטין את הסיכוי שהשרימפים הצעירים יטרפו. רצוי לשכן אותו בקבוצה של לפחות 4 שרימפים כדי לחזק את ביטחונו האישי של השרימפ וכתוצאה מכך הפרט והקבוצה כאחד יראו יותר מחוץ למקומות המסתור. שרימפ זה ממשפחת הנאוקרדינה ויתרבה עם שרי, נאורקדינה צהוב וכו', מומלץ לגדלו באקווריום יעודי על מנת שלא יווצרו היברדים מכוערים (הכל בעניי המתבונן).

 

זיהוי בין המינים

בשרימפ זה הזיהוי בין המינים קל ביותר. הבטן של הנקבה יותר עגולה מזאת של הזכר ובגלל צבעו השקוף כחלחל של השרימפ ג'לי כחול ניתן לראות עם יש ביצים בגופה של הנקבה.

 

רבייה

הרבייה דומה מאד לרבייה של השרי, נאוקרדינה צהוב ובכללי כל משפחת הנאוקרדינה, יש לשמור על PH נמוך וקשיות נמוכה, יחד עם טמפרטורה בינונית של 24 מעלות (לערך) ו30 יום לאחר שהשרימפית הופרתה הביצים שלה יבקעו. (כשלושים ביצים). שרימפ ג'לי כחול מגיע לבגרות מינית בגיל שלושה חודשים (לפעמים ארבעה).

 

מזון מומלץ

השרימפ ג'לי כחול היינו אוכל כל. באקווריום הוא ייזון משאריות מזון ואצות אך עם זאת יש לדאוג להאכילו במזון מגוון בכדי לשמור על בריאותו וצבעיו, רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה כדי לספק לו מקור מזון נוסף. בכללי תזונה אדאלית בשבילו תהיה אצות, ספירולינה, מזונות מיועדים לשרימפסים שוקעים, וניתן לפנקו בתולעי דם אחת לשבוע-שבועיים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן