שרימפ ג'פוניקה

שם בעברית

שרימפ ג'פוניקה

שם לועזי

Japonica Amano Shrimp

שם מדעי

Caridina japonica

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

יפן

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

15 – 26 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ ג'פוניקה הוא אחד ממיני השרימפסים המבוקשים והפופלאריים ביותר באקווריומים בישראל ובעולם. מקורו של שרימפ הג'פוניקה הוא ביפן, שם הוא שוכן בביצות. שרימפ זה צבר פופולאריות בעקבות שילובו בעיצובי האקווריומים עוצרי הנשימה של האמן היפני טקאשי אמאנו. זהו שרימפ רעבתן עם תאבון גדול לסוגי רבים של אצות מים מתוקים והוא מתאים כמו כפפה לאקווריום צמחיה מבוסס. אורך חייו של השרימפ ג'פוניקה הוא עד 3 שנים.

 

גידול באקווריום

גודלו המקסימלי של שרימפ הג'פוניקה הינו 5 ס"מ, לכן אקווריום מינימלי יהיה בנפח של כ-30 ליטר. השרימפ ג'פוניקה מתאפיין בגוף בצבע חום-שקוף שעליו יש קווים מנוקדים בצבע שחור-כהה. דקורציה מתאימה לאקווריום תכלול בעיקר צמחים, מהסיבה שלשרימפ זה חיבה גדולה לאצות. רצוי לשלב כדים,גזעים,סלעים, עלי שקד הודי ובמבוק מפוחם. מצע אקווריום כהה יבליט את צבעי השרימפ ג'פוניקה. יש לזכור ששרימפ זה בדומה לכל השרימפים רגיש מאוד למתכות, לכן יש להשתמש באנטי כלור טוב [כגון-פריים] ולהמנע מהשמת תרופות המכילות מתכות.

 

שותפים מתאימים

שרימפ ג'פוניקה יסתדר עם מגוון רחב של דגי קהילה, יש לדאוג שלדגים יהיה אופי שקט ורגוע בכדי שלא יתקפו אותו. ניתן לשלבו עם דגי קשת,טטרות,קורידורסים,משריצי חיים, בוטיות ועוד. חשוב לדאוג למקומות מסתור לשרימפ הג'פוניקה. במידה ומשלבים איתו שרימפים, יש לדאוג שם לא יהיו קטנים ממנו, מהסיבה שהוא עלול לאכול אותם.

 

זיהוי בין המינים

.

 

רבייה

רביית השרימפ ג'פוניקה אינה נעשית באקווריום מים מתוקים. יש להכין אקווריום מים מליחים.יחס טוב יהיה מספר זכרים על נקבה אחת. מיד לאחר שהנקבה תשריץ את השרימפים הקטנים יש להעבירם למערכת המליחה שהוכנה קודם לכן. יש לדאוג למזון אינזופוריה. את המעבר ממערכת מתוקה למליחה יש לעשות בהדרגה במשך כשבוע ואף פחות. שהשרימפים הקטנים יגדלו, ניתן להעבירם לאקווריום מים מתוקים. את המעבר יש לערוך שוב, אך הפעם הפוך. יש לעשות את המעבר בהדרגה במשך כשבוע ואף פחות.

 

מזון מומלץ

השרימפ ג'פוניקה הינו אוכל כל. באקווריום הוא יאכל עלים מתים,דגים מתים,שלל סוגי אצות, שאריות מזון. במידה ואין לשרימפ מזון במידה מספקת, יש לדאוג להאכילו במזון לשוכני קרקעות או מזון מיועד לשרימפים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן