שרימפ דבורה

שם בעברית

שרימפ דבורה

שם לועזי

Bee Shrimp, Crystal Black Shrimp

שם מדעי

Caridina sp. Bee

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

אסיה ויפן

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

20 – 25 מעלות

חומציות מים

6.2 – 6.5 pH

מליחות מים

כללי

שרימפס דבורה מגיע אלינו מביצות ונחלים ביפן ובאסיה. הוא קרוב משפחה של שרימפס קריסטל אדום. למעשה שרימפס קריסטל אדום הוא הכלאה של שרימפס דבורה. שרימפס דבורה גולה לראשונה על ידי מר היסייסו סוזוקי שגילה גם את השרימפס קריסטל אדום.

 

גידול באקווריום

השרימפ דבורה זקוק לאקווריום מבוסס שכבר פועל בנפח מינימלי של כ 30 ליטר . בית גידול אידיאלי יכלול מקומות מסתור, צמחיה סבוכה בה הוא יוכל להסתתר, שפע אצות שמהם הוא ניזון ומצע מבוסס שבו כבר קיימות שאריות אוכל. שרימפ דבורה נחשב לשרימפ רגיש מאוד ויש לשמור על מים באיכות מעולה. שרימפס זה זקוק למים רכים ולחומציות נמוכה. שרימפס הדבורה רגיש מאוד למתכות כבדות ובמיוחד לנחושת הנמצאת גם בתרופות המבוססות על נחושת,לכן יש להשתמש באנטי כלור טוב,כמו-Prime.

 

שותפים מתאימים

השותפים לשרימפ הדבורה הם שוכני קרקעית רגועים. ניתן גם לשכנם גם עם דגי להקות קטנים ומשריצים. אולם יש סבירות שחלק מהשרימפים הקטנים יאכלו על ידי הדגים.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים: הנקבה עגולה יותר מהזכר ובנוסף, בזמן ההריון ניתן לראות אותה נושאת ביצים.

 

רבייה

רבייה של השרימפס דבורה באקווריום קלה, בתנאים אידאליים באקווריום המכיל זכר ונקבה ברוב המקרים הם יוכלו להתרבות. נקבת השרימפ דבורה תחזיק את הביצים תחת הזנב שלה ולאחר כ30 יום השרימפס ייוולדו. השרימפ דבורה בצעירותם יראו אחד לאחד כמו הוריהם.

 

מזון מומלץ

שרימפס זה ניזון מאצות ומאורגניזמים במים מאוד מומלץ להאכילו במזון יעודי לשרימפסים המכיל את החומרים הדרושים לשרימפסים. יש לגוון בין המזונות בכדי לשמור על הצבע ובריאות השרימפ. ניתן לגוון עם ירקות, כגון מלפפון.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן