שרימפ דנטיקולטה

שם בעברית

שרימפ דנטיקולטה

שם לועזי

Neocaridina denticulata

שם מדעי

Cherry Shrimp

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 15 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ דנטיקולטה הוא מין השרימפסים הפופולארי והנפוץ ביותר בעולם. חובבים רבים נוטים להתבלבל בין שרימפ דנטיקולטה לשרימפ ג'פוניקה בשל מאפייניהם הדומים. למרות הדמיון הרב בין שני סוגי השרימפסים יש כמה הבדלים מהותיים, שרימפ דנטיקולטה קטן יותר מהג'פוניקה וזחלי השרימפ דנטיקולטה לא זקוקים לטקס מעבר ממים מלוחים למים מתוקים כך שקל להרבותם באקווריום הביתי. מקורו של שרימפ דנטיקולטה הוא אסיה, שם הוא שוכן בנהרות ונחלים וניזון מאצות ושאריות מזון הנסחפות בזרם המים.

 

גידול באקווריום

השרימפ דנטיקולה גדל לגודל של 3 ס"מ , נפח אקווריום לגידולו יהיה לפחות 15 ליטר.שרימפ זה הינו חובב אצות מושבע לכן יתאים לאקווריום צמחייה. שרימפ זה דורש מקומות מסתור, אצות לנשנוש, ומצע אשר הספיק לצבור לכלוך ושאריות מזון. שרימפ הדנטיקולה רגיש מאוד למתכות לכן יש להזהר מתרופות המכילות מתכות ובעיקר נחושת. דקורציה טובה לאקווריום תכיל במיוחד צמחים, כך שהשרימפ יוכל לטייל עליהם ולהקים בהם את המושבה וישתמש בהם למקומות מסתור. ניתן ואף רצוי לשלב גם גזע,סלעים,עלי שקד הודי, במבוק מפוחם. הפילטר המומלץ לגידולו הינו פילטר ספוג או משאבת אוויר בכדי שלא ייצור זרימות חזקות ולא ישאב שרימפסונים קטנים.

 

שותפים מתאימים

שותפים טובים עם שרימפ דנטיקולה יהיו דגי קהילה רגועים ושוכני קרקעות שאינם מגיעים לגדלים גדולים. לש לזכור שציקלידים ודגים גדולים יראו בשרימפ דנטקולה חטיף עשיר חלבונים.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים: הנקבה עגולה יותר מהזכר. כאשר היא מוכנה לרבייה ניתן לראות על גבה "אוכף". ה"אוכף" אלו ביצים לא מופרות, לאחר ההפריה הן עוברות לבטן הנקבה.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי קלה והטבע בדרך כלל עושה את שלו במהרה. אקווריום צמחיה עם שפע מקומות מסתור יעודד את סיכוי הרביה ומגדלים רבים מעידים ששרימפ דנטיקולטה חובב ג'אווה מוס למטרות רבייה. במידה ורבייה מתרחשת, השרימפ דנטיקולטה הקטנים יראו כמו העתק קטן של הוריהם, יאכלו את אותו המזון וחשוב להקפיד שלא ישאבו לפילטר או להעבירם לאקווריום גדילה יעודי. שרימפ דנטיקולטה הוא אוכל כל ובדרך כלל ימצא מזון בכוחות עצמו.

 

מזון מומלץ

השרימפ דנטיקולה הינו אוכל כל. באקווריום הוא יאכל שאריות מזון ואצות. יש לדאוג להאכילו גם במזון ייעודי לו או במזון טבליות.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן