שרימפ הילה כחולה

שם בעברית

שרימפ ההילה הכחולה

שם לועזי

Shrimp blue aura

שם מדעי

Caridina serrata var blue

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 26.5 מעלות

חומציות מים

6.2 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ ההילה הכחולה אהוב בשל צבעו הכחול העמוק, השרימפ הוכנס לתחביב מסין באזור 2011, יש צדדים שגורסים שמקור הצבע בריבוי סלקטיבי ויש שמהטבע.

גידול באקווריום

נפח האקווריום המינימאלי הוא 30 ליטר על מנת שיהיה ניתן לשמור על ערכי מים טובים, יש המגדלים אותם בתנאים הטובים לרד קריסטלים- כלומר PH באזור 6.2-7 וקשיות של 200 DTS, ויש המגלים אותם בתנאים הדומים לשל שרימפים מסוג טייגר- PH של 6.8-7.5 וDTS של 500 בערך, לגבי טמפרטורה, טווח של 21-26.5 יהיה טוב. יש להצטייד במקומות מחסה כמו גזע עץ או מוס.

שותפים מתאימים

כמובן שהשרימפ הנ"ל הוא רגוע ולכן לא יהווה בעיה בשילוב עם כל שרימפ שלא יכול לפגוע בו. לגבי שילוב עם דגים הדעות חלוקות- ככל שתנאי המים טובים יותר כך השרימפ יהיה פחות רגיש לסטרס- יהיה קל יותר לשלבו עם דגים. השילוב עם דגים יהיה קל יותר, כמובן שעל מנת לשלב עם דגים יש להצטייד בצמחייה סבוכה רבה כמו רב חברי משפחת צמחי המוס. השילוב עם דגים בא בחשבון רק עם דגי להקות שקטים- רצוי ששוחים בחלקו העליון של האקווריום- שם יביאו תנוע ופחות יפריעו לשרימפים. שילוב עם דגים מהווה מכשול בעיקר כי הוא דורש יותר ניסיון- השרימפים יותר פגיעים בו, וברבייה.

זיהוי בין המינים

ניתן לזהות כאשר השרימפ מבוגר לפי המקום של שק הביצים, ובעיקר לפי השק עצמו.

רבייה

הרבייה דומה מאד לרבייה של קריסטלים וטייגרים, תיצרו את התנאים הבאים- PH נמוך וקשיות נמוכה, יחד עם טמפרטורה בינונית של 23 מעלות והטבע יעשה את שלו.

מזון מומלץ

השרימפ אוכל נבלות, שאם יש רצוי שתסלקו מהר, כמו כן הוא יאכל בדרך כלל מיקרו אורגניזמים ואין הוא רגיל למקור מזון קבוע 24/7, במזון של השרימפים בדרך כלל תמצאו מגוון אצות, את המזון על השרימפים לאכול תוך שעה עד שתיים. האכלת יתר היא מקור נפוץ למוות וקלקול ערכי המים. אין להסתמך על מזון של דגים כי הוא מכיל רמות גבוהות של חלבון ולכן עשוי לגרום לבעיות במערכת העיקול העדינה של השרימפים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן