שרימפ הענק הירוק

שם בעברית

שרימפ הענק הירוק

שם לועזי

Green Hulk

שם מדעי

Caridina cantonensis sp. hulk

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

סלקציה מהדבורה הטיוואנית

נפח אק' מומלץ

לפחות 25 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

21 – 26.5 מעלות

חומציות מים

5.5 – 6.5 pH

מליחות מים

 

כללי

שרימפ הענק הירוק פותח בטיוואן בשנים האחרונות או ליתר דיוק בשנת 2008 והפך לעוד אחד מהשרימפים החדשים בשוק. שרימפ הענק הירוק היינו מוטציה של הדבורה הטיוואנית. צבעו של שרימפ הענק הירוק נע בין ירוק כהה לירוק בהיר בתוספת לא מחייבת של עד שני קווים לבנים, וגודלו המרבי הוא 3.5 סנטימטרים. שרימפ הענק הירוק נדיר בארץ ומגיע לחנויות לעתים רחוקות.

גידול באקווריום

נפח המים המינימלי באקווריום לגידול ברמה איכותית של שרימפ הענק הירוק הוא 30 ליטר שטמפרטורתם צריכה לנוע בין 21 – 26.5 מעלות צלזיוס. כדי לשפר איכות החיים של השרימפ רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה ומקומות מסתור רבים כגון גזעי עץ, סלעים, וצמחים בעלי נפח כדי שירגיש יותר בטוח ויקבל מקור מזון צמחי נוסף, צמחים אידאלים יהיו מוסים, קרנן, וצמחים גבוהים ודומים. רצוי לשמור על מים ברמת ניקיון גבוהה כיוון שרגיש למחלות ולבצע החלפות מים שבועיות של כעשרה עד חמישה עשר אחוזים. חשוב לוודא שאין נחושת במים בגלל רגישותו הגדולה של שרימפ הענק הירוק לחומר זה. בנוסף, יש לשמור על ערכי מים תקינים.

שותפים מתאימים

שרימפ הענק הירוק הוא שרימפ רגוע ולכן לא יהווה בעיה בשילוב עם כל שרימפ שלא יכול לפגוע בו. לגבי שילוב עם דגים הדעות חלוקות אך עדיף להימנע מזה ולגדל אותו באקווריום יעודי לשרימפים. אך, עם ממש רוצים לשכן אותו באקווריום עם דגים רצוי שהיו דגים קטנים כמו למשל גופים כדי להקטין את הסיכוי שהשרימפים הצעירים יטרפו. רצוי לשכן אותו בקבוצה של לפחות 4 שרימפים כדי לחזק את ביטחונו האישי של השרימפ וכתוצאה מכך הפרט והקבוצה כאחד יראו יותר מחוץ למקומות המסתור.

זיהוי בין המינים

אפשרי, הנקבות גדולות יותר בדרך כלל מהזכרים.

רבייה

רביית שרימפ הענק הירוק מתרחשת בערך פעם בחודשים 2, כאשר הנקבה נושאת את הביצים במשך כ-3 שבועות. לא תהייה רבייה אם טמפרטורת המים תהייה נמוכה מדי, מומלץ טמפרטורה שבין 22-19 מעלות צלזיוס.

מזון מומלץ

שרימפ הענק הירוק היינו אוכל כל. באקווריום הוא ייזון משאריות מזון ואצות אך עם זאת יש לדאוג להאכילו במזון מגוון בכדי לשמור על בריאותו וצבעיו, רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה כדי לספק לו מקור מזון נוסף. בכללי תזונה אידאלית בשבילו תהיה אצות, ספירולינה, מזונות מיועדים לשרימפים שוקעים, וניתן לפנקו בתולעי דם אחת לשבוע-שבועיים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן