שרימפ זברה סינית

שם בעברית

שרימפ זברה סינית

שם לועזי

Chinese Zebra Shrimp

שם מדעי

Caridina sp Chinese Zebra

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

דרום סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 27 מעלות

חומציות מים

6.2 – 7.8 pH

מליחות מים

כללי

כמו ששמו רומז מקור שרימפ הדבורה הסינית הוא בסין(ליתר דיוק בדרומה). שרימפ זה הוא קרוב משפחה מאד קרוב של שרימפ הדבורה המוכר, רק יותר "נחות" ממנו מבחינת הדירוג. לדעתי סביר מאד שהוא בעצם תחילת "שושלת" משפחת הקרדינה. השרימפ בעל צבע שחור– אפרפר וכמה פסים לבנים בוהקים. השרימפ מגיע בדרך כלל בטעות במשלוחים של שרימפ דבורה.

 

גידול באקווריום

השרימפ הוא מן הטבע ולכן המאגר הגנטי שלו גבוהה בניגוד לדרגות הגבוהות של שרימפ הדבורה, לדוגמה, שמאגרם הגנטי צומצם על ידי ריבוי סלקטיבי של האדם- הם לא נמצאים כך כמעט לחלוטין בטבע. משום כך, הוא יותר עמיד וקל לגידול, ועם זאת עדיין שרימפ מפונק וידרוש חומציות נמוך וקשיות באזור ה- 300 DTS. האקווריום יהיה חייב להכיל הרבה צמחים. כל שבוע 15% החלפת מים, יחס של כ70% אוסמוזה 30% מי ברז יספיקו.

 

שותפים מתאימים

השרימפ ישתלב טוב עם מיני שקטים אחרים של שרימפים שלא יצרו איתו היברידים, בעיקר ממשפחת הניאו-קרדינה, שתנאיו מתאימים לה. דגים שקטים וקטנים יתאימו אך יקשו במקצת על חיי השרימפ, בעיקר ברבייה.

 

זיהוי בין המינים

ניתן לזהות את הנקבה של שרימפ הדבורה הסינית בשעה שהיא תישא את שק הביצים.

 

רבייה

רבייה באקווריום(בעיקר בישראל) קשה, השרימפ צריך טמפרטורות די קרות, כ23 -21 מעלות, קשיות נמוכה ומים יותר חומציים(PH 6.5). יש לשמור על ערכי מים מושלמים לרבייה מוצלחת. על האקווריום להיות בעל צמחייה רבה, בייחוד בשילוב עם דגים.

 

מזון מומלץ

השרימפ הוא אוכל כל ופרט למזון הייעודי יזון בעיקר ממיקרו אורגניזמים. המיקרו אורגניזמים יהיו המזון העיקרי בתחילת חייו של השרימפ ולכן על האקווריום להכיל צמחים שעליהם יגדלו המיקרו אורגניזמים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן