שרימפ טייגר כחול

שם בעברית

שרימפ טייגר כחול

שם לועזי

Blue Tiger Shrimp

שם מדעי

Caridina cantonensis sp "blue"

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 27 מעלות

חומציות מים

6.7 – 7.4 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ הטייגר הכחול, או שרימפ נמרי כחול, הוא שרימפ יפיפה הנראה מדהים בשל ניגודי הצבעים של עיניו וגופו. עיניו בצבע כתום לעומת גופו שהוא בצבע כחול ובעל פסים כמו של טיגריס. מכאן בא שמו. מקורו של שרימפ הטייגר הכחול הוא בסין. זהו אחד מזני השרימפ היקרים ביותר. הטיפול בו דומה לטיפול בשרימפ הטייגר ה"רגיל".

 

גידול באקווריום

יש לדאוג לאקווריום בנפח 30 ליטרים לפחות, לצורך פרמטרים קבועים של מים. יש לדאוג לצמחייה סבוכה (מוסים בעיקר), גזעים וסלעים. שרימפ הטייגר הכחול יעדיף מים רכים. יש לשמור על כל ערכי המים יציבים ומושלמים. יש לשמור על ה- KH ב 2-3 בשביל שלא יהיו נפילות PH. שרימפ הטייגר הכחול ימצא רוב הזמן בחלק התחתון והאמצעי.

 

שותפים מתאימים

דגי חתול הם השכנים האידיאליים. עדיף כאלה שלא מגיעים לגודל מפלצתי (אוטוצינקלוס, אנציסטרוס).

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים: הנקבה עגולה יותר מהזכר. כאשר היא מוכנה לרבייה ניתן לראות על גבה "אוכף". ה"אוכף" אלו ביצים לא מופרות, לאחר ההפריה הן עוברות לבטן הנקבה—> לא תמיד ניתן להבחין בזאת, זה תלוי בדרגת השרימפס.

 

רבייה

יש צורך במים חומציים ורכים. לא כל הצאצאים יוצאים בצבע כחול. בשביל לשמור על הצבע הכחול והייחודי יש להפריד בין השרימפים הכחולים לשרימפים השקופים. יש לדאוג לאיכות מים מעולה בשביל לשמור על רמתו הגבוהה של השרימפ. איכות מים ירודה תוריד מערכו של השרימפ טייגר כחול.

 

מזון מומלץ

אצות, צמחים רקובים, מזון יעודי לשרימפים, טבליות שוקעות של דגי חתול. יש לשים לב שלא מאכילים יתר על המידה בשביל לשמור על איכות מים מעולה. הצאצאים יאכלו את אותו המזון של הבוגרים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן