שרימפ טייגר

שם בעברית

שרימפ טייגר

שם לועזי

Tiger Shrimp

שם מדעי

Caridina sp. "Tiger"

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

דרום סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 20 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 26 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.2 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ הטייגר הינו אוכל אצות מעולה ובעל צבע ייחודי. הוא בדרך כלל בצבע שקוף עם פסים אופקיים בצבע כהה, כמו אצל שרימפ הטיגריס. לשרימפ הטייגר יש גם עוד סוג של וירציה, "שרימפ טייגר כחול", זהו אותו שרימפ רק עם צבע כחול. מקורו של שרימפ זה עדיין לא וודאי אך כיום נוטים לחשוב שהוא מדרום סין.

 

גידול באקווריום

יש לדאוג לצמחייה סבוכה וגזעים. יש לבצע החלפות מים סדירות מידי שבוע(10% בתוספת אנטי כלור איכותי). יש לדאוג למכסה סגור מכיוון שלשרימפ זה יש נטייה ל"טייל" מחוץ למים. מומלץ לדאוג למים רכים וחומציות נמוכה.

 

שותפים מתאימים

דגי להקות רגועים, משריצים ודגי חתול יהוו שילוב מעולה. לא מומלץ לשלב עם שרימפ זה דגי חתול שמגיעים לגודל מפלצתי מסיכויי "מעיכת" השרימפים. לא מומלץ לשכן את שרימפ הטייגר עם "שרימפ דבורה", "שרימפ זברה סינית", ו"שרימפ קריסטל אדום" מכיוון שיכולים להיווצר היברידים ועם הדורות הצבע הייחודי של שרימפ הטייגר יחלש ואף יעלם.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים: הנקבה עגולה יותר מהזכר. כאשר היא מוכנה לרבייה ניתן לראות על גבה "אוכף". ה"אוכף" אלו ביצים לא מופרות, לאחר ההפריה הן עוברות לבטן הנקבה—> לא תמיד ניתן להבחין בזאת, זה תלוי בדרגת השרימפס.

 

רבייה

הרבייה קלה. יש לדאוג למים רכים וחומציים. הנקבה תחפש מקום שקט ובטוח שלא נראה לשאר דיירי האקווריום ותשריץ שם את השרימפים הקטנים. הזיהוי בין המינים כמעט בלתי אפשרי.יש לדאוג לאיכות מים טובה לשרצי השרימפ טייגר. השרימפים הקטנים יזונו ממזון הבוגרים,אצות ושאריות.

 

מזון מומלץ

אוכלי כל. אצות, עלים רקובים, שאריות מזון של דגים, מזון קפוא, אוכל יעודי לשרימפים,דגים מתים. מומלץ לגוון במזונו של שרימפ הטייגר ולהאכילו במזונות שונים. עם תזונה טובה וערכי מים טובים,השרימפ טייגר יפגין את מלוא צבעיו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן