שרימפ כדור שלג

שם בעברית

שרימפ כדור שלג

שם לועזי

Snowball Shrimp

שם מדעי

Neocaridina cf. zhangjiajiensis var. white

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

דרום סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ כדור שלג הוא אחד השרימפסים היפים והמבוקשים ביותר בתחביב. שרימפ זה אינו קיים בטבע בגרסה הבהירה שלו ולמעשה פותח בגרמניה על ידי אולף גוטשלק . שרימפס כדור שלג נקרא כך על שם צבעו הלבן המרהיב, ומראה הביצים שלו, הנראים כמו כדורי שלג

 

גידול באקווריום

שרימפ כדור שלג זקוק לאקווריום בנפח 30 ליטר ומעלה. ככל שנפח האקווריום גדול יותר, כך ניתן לשמור על ערכי המים יציבים יותר. מומלץ לשים צמחים חיים באקווריום שישמשו לו כמקום מסתור מפני דגים טורפים. כמו כן יש לדאוג למכסה בכדי שהשרימפס לא יברח. שרימפס זה גם ידוע כאוכל אצות טוב.

 

שותפים מתאימים

שרימפ כדור שלג יש לשכן עם שותפים רגועים כמו משריצי חיים ודגי קהילה. לא מומלץ לשכנם עם ציקלידים ודגים אחרים כיוון שיש סבירות שחלק מהם יאכלו.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים: הנקבה עגולה יותר מהזכר. כאשר היא מוכנה לרבייה ניתן לראות על גבה "אוכף". ה"אוכף" אלו ביצים לא מופרות, לאחר ההפריה הן עוברות לבטן הנקבה.

 

רבייה

בזמן הרביה נקבות השרימפ כדור שלג גדולות יותר מאשר הזכרים והבטן שלהן משמינה. הנקבה נושאת את הביצים במשך 2 עד 3 שבועות עד שהשרימפים הקטנים יוולדו. טיפול בצאצאים: שרימפ כדור שלג בוקע בדמות הוריו. יש להוסיף דקורציות צפופות או צמחים צפופים כדי שהשרימפסים הקטנים יוכלו להתחבא בהם. אין צורך לדאוג למזון שרימפים, כל עוד הבוגרים מקבלים מזון גם הצעירים ימצאו לעצמם מזון.

 

מזון מומלץ

שרימפ כדור שלג בוקע בדמות הוריו. יש להוסיף דקורציות צפופות או צמחים צפופים כדי שהשרימפסים הקטנים יוכלו להתחבא בהם. אין צורך לדאוג למזון שרימפים, כל עוד הבוגרים מקבלים מזון גם הצעירים ימצאו לעצמם מזון.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן