שרימפ כחול

שם בעברית

שרימפ כחול

שם לועזי

blue shrimp/blue neocaridina

שם מדעי

Neocaridina sp. "blue"

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 15 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 28 מעלות

חומציות מים

6.5 – 8 pH

מליחות מים

כללי

השרימפ הכחול(נאוקרידינה כחול) הוא שרימפ חדש יחסית בתחביב. קיים וויכוח האם הזן בטבע כחול במקור או שזה תוצאה של הזרקות צבע. מקורו בסין.

 

גידול באקווריום

תנאי אקווריום: השרימפ הכחול זקוק לאקווריום בנפח 15 ליטרים לפחות. ככל שנפח האקווריום גדול יותר, כך ניתן לשמור על ערכי המים יציבים יותר. מומלץ לשים צמחים חיים באקווריום. יש הטוענים שלא מומלץ לשים באקווריום שרימפים אלה אנוביות וקריפטוקורינים מכיוון שבעת גיזומם הם מפרישים חומצה ברמה שמסוכנת לשרימפים, אך זה לא הוכח ויש הרבה שרימפסיות משגשגות עם צמחים אלה. יש לבצע החלפות מים שבועיות, החלפות של 10%-20% בתוספת אנטי כלור.

 

שותפים מתאימים

שותפים לאקווריום: השותפים האידיאליים לשרימפ כחול (נאוקרידינה כחול) הם דגי להקות קטנים ומשריצי חיים עדינים. אין לשכנם עם דגים תוקפניים או תוקפניים למחצה מאחר ויש סבירות שחלק מהשרימפים הקטנים יאכלו.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים: הנקבה עגולה יותר מהזכר. כאשר היא מוכנה לרבייה ניתן לראות על גבה "אוכף". ה"אוכף" אלו ביצים לא מופרות, לאחר ההפריה הן עוברות לבטן הנקבה.

 

רבייה

רבייה: הרבייה קלה. הזכר והנקבה ימצאו להם מקום שקט הרחק משאר דיירי האקווריום ושם יתחילו. זיהוי בין המינים קשה, ניתן לזהות ביצים בבטנה של נקבה בהריון. טיפול בצאצאים: הצאצאים יאכלו אצות שגדלות על הדקורצייה ועל הצמחים, עלים רקובים, דגים מתים, טבליות שוקעות של דגי חתול וכדומה. רצוי גם להאכילם במזון יעודי לשרימפים. הצאצאים יזונו מאותו מזון כמו הבוגרים.

 

מזון מומלץ

תזונה: שרימפ כחול איננו בררן בכל הקשור לתזונה. הוא יאכל אצות שגדלות על הצמחים ועל הדקורצייה באקווריום, דגים מתים וכדומה. ניתן להאכילו במזון יעודי לשרימפס ומולץ לגוון בירקות (מלפפון, קישוא) ובמזון קפוא (תולעי דם קפואות, ארטמיה קפואה וכו').

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן