שרימפ מאקרו אדום צבת

שם בעברית

שרימפ מאקרו אדום צבת

שם לועזי

Red Claw Macro

שם מדעי

Macrobrachium cf. assamense/dayanum

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

הודו

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 8 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 27 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.3 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ מאקרו אדום צבת נחשב לשרימפ אגרסיבי אשר לא יהסס לאכול דגים קטנים כגון טטרות ומשריצים. שרימפ זה חביב מאוד בקרב מגדלים מהסיבה שאפשר להרגילו לאכול מכף היד ולעיתים הוא אף מנקה את היד משכבות עור מת.

גידול באקווריום

יש להצטייד באקווריום בנפח 50 ליטרים לפחות בשביל זוג, בשביל לשכן מושבה(המורכבת מזכר שליט 1 וכמה נקבות) יש להצטייד באקווריום בנפח 100 ליטרים לפחות. ניתן לשכנו באקוורים שאינו מכיל צמחייה, אך השרימפ מאקרו אדום צבת יעדיף אקווריום עם צמחייה עשירה, סלעים, גזעים, כדים ומערות. גודלו הסופי כ-8 ס"מ ואופיו נוטה לתוקפנות.

שותפים מתאימים

טטרות קטנות, משריצים קטנים ושאר הדגים העדינים יכנסו לתפריטו של השרימפ מאקרו אדום צבת. ציקלידים יראו בו כחטיף עשיר בחלבונים. דגי גורמי, בארבים מהירים, בוטיות גדולות יהוו שילוב אידיאלי עם שרימפ זה.

זיהוי בין המינים

הזכר גדול במספר סנטימטרים מהנקבה, הזכר מגיע לגודל 8 סנטימטרים בעוד שהנקבה מגיעה ל- 5-6 סנטימטרים. צבתותיו של הזכר גדולות משמעותית מצבתותיה של הנקבה.

רבייה

הרבייה קלה. אם ניתן לשרימפ מאקרו אדום צבת את התנאים הדרושים שהם- טמפרטורה מתאימה, פרמטרים נכונים וקבועים של מים והחלפות מים סדירות אז הרבייה תתרחש בקלות. הרבייה תתרחש בדרך כלל בכדים, מחילות או מערות.

מזון מומלץ

טטרות קטנות, משריצים קטנים ושאר הדגים העדינים יכנסו לתפריטו של השרימפ מאקרו אדום צבת. טבליות שוקעות של דגי חתול, מזון יעודי לשרימפים, מלפפון, קישוא,שאריות מזון של דגים, חלזונות ואצות. רצוי לדאוג בשבילו למזון שוקע ולא להסתמך על כך שיסתדר לבד.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן