שרימפ מאקרו חלוד

שם בעברית

שרימפ מאקרו חלוד

שם לועזי

Rusty Macro

שם מדעי

.Macrobrachium sp

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

הודו

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 8 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 27 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.3 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ מאקרו חלוד נחשב לשרימפ חדש יחסית בתחביב. צבעיו של הזכר הינם בצבע מתכתי חלוד(מכאן מגיע שמו) והנקבה בצבע חום אדמדם. לזכר צבתות שחורות ולנקבה חומות.

 

גידול באקווריום

יש להצטייד באקווריום בנפח 50 ליטרים לפחות בשביל זוג, בשביל לשכן מושבה(המורכבת מזכר שליט 1 וכמה נקבות) יש להצטייד באקווריום בנפח 100 ליטרים לפחות. ניתן לשכנו באקוורים שאינו מכיל צמחייה, אך השרימפ מאקרו חלוד יעדיף אקווריום עם צמחייה עשירה, סלעים, גזעים, כדים ומערות. יש לוודא שהאקווריום מכוסה הייטב מכיוון שלשרימפ זה יש נטייה "לטייל" מחוץ לאקווריום. יש לדאוג להחלפות מים סדירות(פעם בשבוע 15%-20%)מלוות בשאיבות רפש ושמירה על PH(חומציות) יציב.

 

שותפים מתאימים

טטרות קטנות, משריצים קטנים ושאר הדגים העדינים יכנסו לתפריטו של השרימפ מאקרו חלוד. יש לשים לב שלא מאכלסים שוכני קרקעית עם שרימפ מאקרו חלוד מכיוון שהם יכולים לסבול מהצקות בלתי פוסקות ממנו. לעומת זאת, דגי גורמי, בארבים מהירים,טטרות גדולות מהירות יכולים להוות שילוב מוצלח.

 

זיהוי בין המינים

הזכר בעל צבע מתכתי חלוד(מכאן מגיע שמו) ובעל צבתות שחורות. הנקבה בעלת צבע חום אדמדם וצבתותיה אינן שחורות. הזכר גדול משמעותית מהנקבה, הזכר מגיע לגודל 8 סנטימטרים והנקבה עד 6 סנטימטרים.

 

רבייה

הרבייה קלה. אם ניתן לשרימפ מאקרו חלוד את התנאים הדרושים שהם- טמפרטורה מתאימה, פרמטרים נכונים וקבועים של מים והחלפות מים סדירות אז הרבייה תתרחש בקלות. הרבייה תתרחש בדרך כלל בכדים, מחילות או מערות. כאשר הנקבה סוחבת את הביצים המחזה יוצא דופן(!), צבעה חום אדמדם עם ביצים בצבע ירוק בהיר. בשל ניגוד הצבעים הנ"ל המחזה כל כך יפה(!).

 

מזון מומלץ

טטרות קטנות, משריצים קטנים ושאר הדגים העדינים יכנסו לתפריטו של השרימפ מאקרו חלוד. טבליות שוקעות של דגי חתול, מזון יעודי לשרימפים, מלפפון, קישוא, שאריות מזון של דגים, חלזונות ואצות. רצוי לדאוג בשבילו למזון שוקע יעודי ולא להסתמך על כך שיסתדר לבד.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן