שרימפ מניפות סילאווסי

שם בעברית

שרימפ מניפות סילאווסי

שם לועזי

Sulawesi Fan Shrimp

שם מדעי

Atyoida Pilipes

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

אינדונזיה, גינאה החדשה, הפיליפינים

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 26.5 מעלות

חומציות מים

6.2 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ מניפות סילאווסי הינו שרימפ בצבע שקוף עם כתמים ירוקים וזהובים, הוא רגוע ביותר שמגיע לארץ לעתים כתוצאה מטעויות בזיהוי של שרימפ ג'פוניקה שנשלחים מיבואנים שונים לארץ. שרימפ מניפות סילאווסי נחשב לשרימפ קל ביותר לגידול שגודלו המרבי הוא 6 סנטימטרים וימצא לפעמים בחניות באקווריום של שרימפי הג'פוניקה.

 

גידול באקווריום

עדיפות לאקווריום מבוסס היטב, אוהב זרמים ומקומות מסתור. גודלו המקסימלי של שרימפ מניפות סילאווסי הינו 6 סנטימטרים, ולכן אקווריום מינימלי בשבילו יהיה בנפח של כ-30 ליטר. דקורציה מתאימה לאקווריום יעודי לשרימפ מניפות סילאווסי תכלול בעיקר צמחים, מהסיבה שלשרימפ זה חיבה גדולה לאצות. רצוי לשלב באקווריום כדים,גזעים,סלעים, עלי שקד הודי ובמבוק מפוחם. בגלל צבעו השקוף של שרימפ מניפות סילאווסי מצע אקווריום כהה יהיה כדאי עבורו כיוון שיבליט את צבעו. יש לזכור ששרימפ זה בדומה לכל בני משפחת השרימפים יש רגישות גדולה מאוד למתכות, ולכן יש להשתמש באנטי כלור טוב [כגון-פריים] ולהימנע מהכנסת תרופות המכילות מתכות לאקווריום.

 

שותפים מתאימים

שרימפ מניפות סילאווסי יסתדר עם מגוון רחב של דגי קהילה, יש לדאוג שלדגים יהיה אופי שקט ורגוע כדי למנוע מצב שיפגעו בו.

 

זיהוי בין המינים

קל מאוד, הנקבות גדולות יותר מהזכרים ואפשר לראות את הביצים שבבטנן.

 

רבייה

רביית השרימפ מניפות סילאווסי אינה נעשית באקווריום מים מתוקים, ולכן יש להכין אקווריום בעל מים מליחים. יחס טוב יהיה מספר זכרים על נקבה אחת. מיד לאחר שהנקבה תשריץ את השרימפים הקטנים יש להעבירם למערכת המליחה שהוכנה קודם לכן. רביית השרימפ מניפות סילאווסי מתרחשת בערך פעם בחודשיים , כאשר הנקבה נושאת את הביצים במשך כ-3 שבועות. לא תהייה רבייה אם טמפרטורת המים תהייה נמוכה מדי, מומלץ טמפרטורה באזור ה22 מעלות צלזיוס ומומלץ לנסות להגיע ל- 19 מעלות (בערך).

 

מזון מומלץ

השרימפ מניפות סילאווסי היינו אוכל כל. באקווריום הוא ייזון משאריות מזון ואצות אך עם זאת יש לדאוג להאכילו במזון מגוון בכדי לשמור על בריאותו וצבעיו, רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה כדי לספק לו מקור מזון נוסף. בכללי תזונה אידאלית בשבילו תהיה אצות, ספירולינה, מזונות מיועדים לשרימפים שוקעים, וניתן לפנקו בתולעי דם אחת לשבוע-שבועיים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן