שרימפ ניאון ירוק

שם בעברית

שרימפ ניאון ירוק

שם לועזי

Green Shrimp

שם מדעי

Caridina cf. babaulti

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

הודו

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 25 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ ניאון ירוק הוא בין אוכלי האצות הטובים ביותר, צבעו הירוק והייחודי העניק לו את הפופולריות בקרב מגדלים רבים. מקור שרימפ הניאון הירוק הוא בהודו. כאשר השרימפ ניאון הירוק בסטרס צבעו הירוק ידהה, וכאשר הוא ירגיש בטוח הוא יפגין צבע ירוק חזק ויחודי.

 

גידול באקווריום

תנאיו של השרימפ ניאון ירוק דומים לתנאיו של שרימפ הקרדינל. שרימפ ניאון ירוק דורש מים קשים או קשים למחצה. אין לשכן את שרימפ הניאון הירוק באקווריום שנפחו פחות מ- 30 ליטרים, לצורך פרמטרים קבועים של מים. דקורציה טובה לשרימפ ניאון ירוק תכלול צמחייה מרובה, גזעים וסלעים (מומלץ סלעי טוף בשביל לעלות את קשיות המים). ניתן גם להשתמש במצע ADA וגם לשים שבבי אלמוגים בשביל לעלות את קשיות המים. יש לשים לב שטמפרטורת המים לא תהייה פחות מ- 20 מעלות. האקווריום צריך להיות סגור היטיב מכיוון שלשרימפ זה יש נטייה "לטייל" מחוץ למים.

 

שותפים מתאימים

השותפים האידיאליים יהיו חלזונות ושרימפים אשר דורשים את אותם התנאים(שרימפ קרדינל לדוגמה).

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים: הנקבה עגולה יותר מהזכר. כאשר היא מוכנה לרבייה ניתן לראות על גבה "אוכף". ה"אוכף" אלו ביצים לא מופרות, לאחר ההפריה הן עוברות לבטן הנקבה.

 

רבייה

הרבייה פשוטה, הזכר יפרה את הביצים שבתוך הנקבה, לאחר מכן הנקבה תמצא לעצמה פינה שקטה ותטיל בה את הביצים(בד"כ זה בתוך ג'אווה מוס). לאחר כמה ימים בודדים הביצים יבקעו. קצב הגדילה של השרימפ ניאון ירוק הוא איטי מאוד.

 

מזון מומלץ

שרימפ הניאון הירוק ניזון מאצות זעירות. גם אצות גדולות יאכלו בתאווה. מעבר לכך, שרימפ הניאון הירוק גם ניזון מדגים מתים, שאריות מזון, מזון שוקע (מכל סוג שהוא) ואפילו עלים רקובים. כמובן שיש להאכילו במזון יעודי לשרימפים וניתן לגוון בתולעי דם קפואות, ארטמיה קפואה, מלפפון וקישוא.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן