שרימפ נינג'ה

שם בעברית

שרימפ נינג'ה

שם לועזי

Ninja Shrimp

שם מדעי

Caridina serratirostris

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

21 – 26.5 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ נינג'ה זכה לכינויו מיכולתו לשנות במהירות את צבעו ולעלם, כמו נינג'ה. ישנם שמות רבים ושונים למין זה כגון שרימפ חג המולד ושרימפ הדבש. מה שמיוחד במין זה שאפשר להבין מה הוא מרגיש בעזרת שינוי הצבע שנובע ממצבי רוח שונים. מקורו של השרימפ נינג'ה הוא אסיה אך הריכוז הגדול ביותר שלו נמצא ביפן. השרימפ נינג'ה מגיע לגודל מקסימום של 3.5 סנטימטרים.

 

גידול באקווריום

נפח המים המינימלי לגידולו של השרימפ נינג'ה הוא 30 ליטר שטמפרטורתם צריכה לנוע בין 21 – 26.5 מעלות צלזיוס. כדי לשפר איכות החיים של השרימפ רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה ומקומות מסתור רבים כגון גזעי עץ, סלעים, וצמחים בעלי נפח כדי שירגיש יותר בטוח ויקבל מקור מזון צמחי נוסף, צמחים אידאלים יהיו מוסים, קרנן, וצמחים גבוהים דומים. רצוי לשמור על מים ברמת ניקיון גבוהה כיוון שרגיש למחלות ולבצע החלפות מים שבועיות של כעשרה עד חמישה עשר אחוזים. חשוב לוודא שאין נחושת במים בגלל רגישותו הגדולה של השרימפ נינג'ה לחומר זה. בנוסף, יש לשמור על ערכי מים תקינים.

 

שותפים מתאימים

השרימפ ניג'ה הוא שרימפ רגוע ולכן לא יהווה בעיה בשילוב עם כל שרימפ שלא יכול לפגוע בו. לגבי שילוב עם דגים הדעות חלוקות אך עדיף להימנע מזה ולגדל אותו באקווריום שמיועד רק לשרימפים. אך, עם ממש רוצים לשכן אותו באקווריום עם דגים רצוי שהיו דגים קטנים כמו למשל גופים כדי להקטין את הסיכוי שהשרימפים הצעירים יטרפו. רצוי לשכן אותו בקבוצה של לפחות 4 שרימפים כדי לחזק את ביטחונו האישי של השרימפ וכתוצאה מכך הפרט והקבוצה כאחד יראו יותר מחוץ למקומות המסתור.

 

זיהוי בין המינים

בטנה של נקבת השרימפ נינג'ה עגולה יותר מזו של הזכר וניתן לראות את הביצים שבגופה.

 

רבייה

החיסרון היחיד של השרימפ נינג'ה הוא ששרימפ זה דורש מים מלוחים להתרבות ולגדול הצאצאים. יש לשמור על PH נמוך וקשיות נמוכה, יחד עם טמפרטורה בינונית של 24 מעלות (בערך) ו-30 יום לאחר שהשרימפית הופרתה הביצים שלה יבקעו. (כשלושים ביצים). שרימפ נינג'ה מגיע לבגרות מינית בגיל שלושה חודשים (לפעמים ארבעה).

 

מזון מומלץ

השרימפ נינג'ה היינו אוכל כל. באקווריום הוא ייזון משאריות מזון ואצות אך עם זאת יש לדאוג להאכילו במזון מגוון בכדי לשמור על בריאותו וצבעיו, רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה שתספק לו מקור מזון נוסף. בכללי תזונה אידאלית בשבילו תהיה אצות, ספירולינה, מזונות מיועדים לשרימפים שוקעים, וניתן לפנקו בתולעי דם אחת לשבוע-שבועיים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן