שרימפ פילטר אפריקאי ענק

שם בעברית

שרימפ פילטר אפריקאי ענק

שם לועזי

Giant African filter shrimp

שם מדעי

Atya gabonensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

מערב אפריקה ודרום מזרח אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 90 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 14 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 29 מעלות

חומציות מים

6.4 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

שרימפס פילטר אפריקאי ענק היינו אחד מהשריפסים הנדירים ביותר בתחום חסרי החוליות,גודלו הסופי היינו מרשים מאוד לשרימפסים ומגיע לכ- 14 ס"מ(קצת יותר).שרימפ זה בדרך כלל לא ימצא בחנויות,ניתן לרכוש אותם רק דרך יבואנים ומחירם אינו זול. מקורו של שרימפ פילטר אפריקאי ענק היינו במערב אפריקה ודרום מזרח אמריקה.

 

גידול באקווריום

באקווריום עם שרימפ פילטר אפריקאי ענק יש צורך במקומות מסתור רבים מסלעות,בזרימת מים טובה שתאפשר לשרימפס פילטר אפריקאי ענק לסנן את המים. מומלץ להשים מכסה הסגור היטב על האקווריום שכן לשרימפס זה יש נטייה לברוח מהאקווריום. אקווריום עם שרימפ פילטר אפריקאי ענק צריך להיות בנפח של לפחות 90 ליטרים בשל גודלו המרשים בבגרותו. יש לקחת בחשבון את נטייתו של שרימפס הפילטר אפריקאי ענק להתחפר במצע כאשר מעצבים את האקווריום,שכן הוא יכול בקלות להרוס את העיצוב. יש לדאוג להחלפות מים סדירות וטובות,טמפרטורת המים צריכה להיות 24-29 מעלות צלזיוס,חומציות המים צריכה להיות 6.4-7.6.

 

שותפים מתאימים

שרימפס פילטר אפריקאי ענק היינו שרימפס שקט ורגוע,ניתן לשלב איתו בהצלחה דגים קטנים ורגועים כמוהו כמו למשל קורידורסים, קשתות, משריצי חיים, טטרות, בוטיות ועוד. אין לשלב שרימפ זה עם דגים אגרסיביים כמו ציקלידים שכן שרימפס זה היינו עדין והם ימצאו בו חטיף.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן לזהות בין המינים של שרימפס אפריקאי ענק.

 

רבייה

שרימפס פילטר אפריקאי ענק נוהג להתרבות בכדים,יש לספק באקווריום הרבייה מקומות מסתור רבים,בנוסף לכך צמחיה רבה תתרום אף היא לתהליך הרבייה. תהליך הרבייה של שרימפס פילטר אפריקאי ענק לוקח 5-7 ימים וקורה בהדרגתיות,ניתן להרבות שרימפס זה גם באמצעות הכנת אקווריום מים מלוחים אליו מעבירים את האם קרוב מאוד למועד הלידה,ולאחר הלידה להחזיר אותה בהדרגתיות בחזרה לאקווריום הקיבוצי.

 

מזון מומלץ

שרימפס פילטר אפריקאי ענק ניזון בעיקר מאוכל צף אותו הוא מסנן דרך פיו. מזון דפים צף ומיקרואורגניזמים למיניהם יהיו מזון מצוין לשרימפס פילטר אפריקאי ענק,לא מומלץ לתת לו מזון שוקע,שיטת האכלה זו אינה מומלצת לשרימפס פילטר אפריקאי ענק. חשוב מאוד לדאוג למזון שיתאים לו בכדי שלא ימות מרעב.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן