שרימפ פנינה

שם בעברית

שרימפ פנינה

שם לועזי

Pearl Shrimp

שם מדעי

Neocaridina cf. zhangjiajiensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

גרמניה

נפח אק' מומלץ

לפחות 25 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 25 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

שרימפ פנינה מאופיין בגוף כסוף ונוצץ (דבר ההופך אותו לאהוד בקרב מגדלי השרימפים), בנוסף לכך הוא גדל לגודל שלא יעברו את ה- 4 ס"מ. למרות יופיו של השרימפ מעטים קונים אותו בגלל אופיו התוקפני שמונע את השתלבותו באקווריום עם זנים אחרים של שרימפים. שרימפס פנינה קשור באופן ישיר לשרימפס כדור השלג כיוון ששניהם פותחו בגרמניה באותו זמן על ידי "אולף גוטשלק".

 

גידול באקווריום

כדי ליצור תנאים אידאליים לגידולו צריך לספק לו אקווריום עם מינימום 25 ליטר מים בטמפרטורה שנעה בין 20 ל-25 מעלות צלזיוס. כדי לשפר איכות החיים של הדג רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה ומקומות מסתור רבים כגון גזעי עץ, סלעים, וצמחים בעלי נפח כדי שירגיש יותר בטוח ויקבל מקור מזון צמחי נוסף, צמחים אידאלים יהיו מוסים, קרנן, וצמחים גבוהים ודומים. רצוי לשמור על מים ברמת ניקיון גבוהה כיוון שרגיש למחלות ולבצע החלפות מים שבועיות של כעשרה עד חמישה עשר אחוזים. כדי לספק לשרימפ אריכות חיים חומציות המים צריכה לנוע בין 6 ל-7 PH.

 

שותפים מתאימים

שרימפ פנינה הוא בין השרימפים התוקפניים בתחום ולכן רצוי מאוד לשכנו באקווריום עם יעודי עם שרימפים מאותו זן בלבד. בנוסף לכך שילוב עם שרימפים מאותה משפחה יוביל להיברידים מכוערים (כל אחד וטעמו). שילוב עם דגים אל מומלץ.

 

זיהוי בין המינים

ההבחנה קשה מאוד בזן זה אך בהריון של הנקבה אפשר לזהותה לפי הביצים שבגופה.

 

רבייה

רביית השרימפ פנינה מתרחשת בערך פעם בחודשים 2, כאשר הנקבה נושאת את הביצים במשך כ-3 שבועות. לא תהייה רבייה אם טמפרטורת המים תהייה נמוכה מדי, מומלץ טמפרטורה באזור ה22 מעלות צלזיוס- ומומלץ לנסות להגיע ל- 19 מעלות (בערך)

 

מזון מומלץ

השרימפ פנינה היינו אוכל כל. באקווריום הוא ייזון משאריות מזון ואצות אך עם זאת יש לדאוג להאכילו במזון מגוון בכדי לשמור על בריאותו וצבעיו, רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה כדי לספק לו מקור מזון נוסף. בכללי תזונה אידאלית בשבילו תהיה אצות, ספירולינה, מזונות מיועדים לשרימפים שוקעים, וניתן לפנקו בתולעי דם אחת לשבוע-שבועיים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן