תוריכטיס הלרי

שם בעברית

תוריכטיס הלרי

שם לועזי

Heller's cichlid

שם מדעי

Thorichthys helleri

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מקסיקו

נפח אק' מומלץ

לפחות 150 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 18 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

22 – 26 מעלות

חומציות מים

7.2 – 8 pH

מליחות מים

כללי

תוריכטיס הלרי הוא דג יפה, מקורו במקסיקו. תוריכטיס הלרי מאופיין בגוף בצבע ירקרק עם נקודות צהובות וכחולות לאורך גופו ופסים שחורים אנכיים. כמו לפה אש, יש כתם שחור על כל אחד ממכסי הזימים שבשעת צורך הדג פותח וזה מדמה זוג עיניים נוספות ואשליה כי הדג גדול יותר.

 

גידול באקווריום

גודל האקווריום צריך להיות לפחות 80 ליטר לזוג. במידה ומשלבים יותר מזוג יש צורך באקווריום בעל נפח של לפחות 150 ליטר לפחות. תוריכטיס הלרי ירגיש בטוח באקווריום עם הרבה צמחיה עמידה. יש לעגון את הצמחים ששותלים בעזרת סלעים כדי שהדגים יחפרו במצע ולא יעקרו את הצמחים. עבור התוריכטיס הלרי יש לספק מקומות מסתור באמצעות שימוש בסלעים ומספר גזעים ושורשים אשר ידמו את סביבתו הטבעית.

 

שותפים מתאימים

תוריכטיס הלרי הינו דג אגרסיבי וחזק, לכן אפשר לשלבו באקווריום עם דגים חזקים בגודל בינוני ומעלה כמו טקסס וגרין טרור. זכרים יכולים להיות טריטוריאליים מאוד ויש להיזהר ולשים לב לתוקפנות העלולה להרוג. מומלץ לא לשלב עם דגים אחרים מאותו הזן מחשש שיווצרו היברידים עם איכות צבע ירודה.

 

זיהוי בין המינים

הזכרים גדולים מהנקבות וצבעוניים יותר.

 

רבייה

הדג תוריכטיס הלרי מגיע לבגרות מינית בגיל שנה. הדג הינו מטיל מצע, אך מערות, כדים ואבנים שטוחות יכולים לשמש כאתרי הטלה גם הם. הכי חשוב לרבייה זה מציאת זוג עובד ע"י גידול של מספר דגים עד בהיווצר זוג. ההורים ישמרו על הדגיגים ביחד כאשר הנקבה תשמור על הביצים והדגיגים לאחר ההטלה והזכר ירחיק דגים אחרים. מומלץ להאכיל את הדגיגים בארטמיה מבוקעת.

 

מזון מומלץ

דג טורף. יש להאכיל במזונות בשריים כמו תולעי משי, תולעי טוביפקס ושרימפסים באופן קבוע וסדיר. יש לגוון בתזונתו גם במזון תעשייתי יבש בשרי ומדי פעם במזון צמחי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן