מאמר- בינוניים (בוטיות)

 • This topic is empty.
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #28385
  Fishy – פישי
  מנהל בפורום
  מאמר – בוטיות:


  כללי על הבוטיות:
  דגי הבוטיה הינם דגים מיוחדים ומרשימים בצבעם, בצורת גופם, ובאופיים. כאשר תגידו למגדל דגים מתחיל את השם "בוטיה" הדג הראשון שיעלה לראשו יהיה הבוטיה ליצן. וכאן מתחיל ההסבר על זני משפחת הבוטיות 

  בוטיה ליצן: clown botia
  דג הבוטיה ליצן הינו דג פעלתן ונעים למראה, אשר יגרום גם לאדם שהכי לא מתעניין בדגים, להסתכל ואפילו להשתעשע, ויזכיר בצורתו את מבנה גופו של הקורידורס. דג זה גודל עד ל35+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי. אקווריום צמחיה לפחות 150 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים. מחיר בדג לגודל 5-8 ס"מ יהיה 40 ש"ח +-.


  בוטיה זברה: zebra loach
  דג הבוטיה זברה תתאפיין בצבע גוף חום כהה בעל פסים צהובים-חום בהיר. דג זה, בדומה לשאר הבוטיות, דג זה הינו דג פעלתן ומשעשע למראה, ויגרום הנאה לכל הצופה בו, ושוב כמו שאר דגי הבוטיה, דג זה דומה בצורתו לקורידורסים, אך בשונה דג זה יגדל עד 13 ס"מ. יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, אקווריום צמחיה לפחות 120 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים קטנים. מחיר לדג בגודל 5-8 ס"מ יהיה 45 ש"ח +-.

  בוטיה בואש: skonk loach
  דג הבוטיה בואש הוא בין הבוטיות היפות ביותר לאקווריום צמחיה. דג זה מתאפיין בצבע גוף בז|-חום בהיר, ופס שחורחום המקיף את החלק העליון של הדג. בדומה לשאר דגי הבוטיה צורת גופו מזכירה את דגי הקורידורס אך גופו מוארך יותר. דג זה יגדל עד 20+ ס"מ, יאכל בשרי צמחי ומסחרי, אקווריום צמחיה לפחות 150 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים. מחיר לדג בגודל 5-10 ס"מ יהיה 50 ש"ח +-.
  בוטיה כחולה: orange fined loach
  דג הבוטיה הכחולה הינו דג יפה המתאפיין בגוף כחול וסנפירים אדומים. דג זה בין היפים מדגי הבוטיות, ובמיוחד באקווריום צמחיה. בדומה לשאר הבוטיות דג זה פעלתן ומשעשע מאוד, ומזכיר בצורתו את דג הקורידורס. דג זה יגדל עד  20+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יגדל באקווריום צמחיה לפחות 150 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים. מחיר דג לגודל 5-10 ס"מ יהיה 45 ש"ח +-.

  בוטיה פקיסטני: pakistani loach, yoyo loach
  בוטיה זו מיוחדת בצבעי גופה, ואפיה משעשע ופעלתני מאוד. בוטיה זו תתאפיין בגוף בעל צבע בז|-חום בהיר, ופסים חומים לאורך כל גופו, מראש ועד זנב, ומזכיר בצורת גופו את דגי הקורידורס. דג זה יגדל עד 15+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יסתדר באקווריום צמחיה לפחות 120 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים. מחיר לדג בגודל 5-8 ס"מ יהיה 35 ש"ח +-.

  בוטיה קובוטיה: marble loach
  דג זה הינו דג פעלתן, משעשע, מצחיק, וינקה את הקרקעית מעולה משאריות מזון, אך יש להאכיל אותו למרות זאת באוכל מיועד לבוטיות שוכני קרקעית, וגם את שאר הבוטיות. דג זה יתאפיין בצבע גוף צהוב-זהוב, ועיגולים ופסים על גופו בצבע חום כהה-שחור, ולא ההפך, ולרוב נוטים להתבלבל בינו לבין הפקיסטני. דג זה יגדל עד 13+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי, ומסחרי, יסתדר מעולה באקווריום צמחיה עד 120 ליטר, אך גם באקווריום בעל ציקלידים קטנים. מחיר לדג בגודל 5-8 ס"מ יהיה 35 ש"ח +-.

  בוטיה בנגלי: queen loach, bangel loach
  דג זה היינו בוטיה יפיפייה, פעלתנית, מצחיקה ומנקת שאריות מעולה! דג זה מתאפיין בצבע גוף צהוב-כתום ופסי גובה שחורים-חומים חוצים את גופו. רוב המגדלים קונים את הדג הזה מפני שהוא נחשב למנקה שאריות מעולה, ולפעמים יאכל וינקה גם את דפנות זכוכית האקווריום. דג זה יגדל עד 13+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יסתדר מעולה באקווריום צמחיה של עד 150 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים קטנים. מחיר לדג בגודל של 5-8 ס"מ יהיה 40 ש"ח +-.

  בוטיה זיקית: chameleon loach
  דג הבוטיה זיקית היינו בין הדגים המיוחדים ביותר ממשפחת הבוטיות בפרט, ומעולם המים המתוקים בכלל. דג הבוטיה זיקית ישנה את צבעו לפי איכות המים ומצב רוחו. דג זה מיוחד מעוד סיבה אחת, צבעיו. דג זה יתאפיין בצבע גוף חום כההחום בהירירוקצהוב כהה וחרדל, ועל דג זה יופיעו כתמים+עיגולים+פסים על כל גופו בצבע חום כהה-שחורצהוב. דג זה יגדל עד 20+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יסתדר באקווריום צמחיה מ150 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים. ועקב החלפת צבעיו וצורתו, דג בגודל 5-8 ס"מ יעלה 60 ש"ח +-.

  בוטיה טיגריס: tiger loach
  דג הבוטיה טיגריס הינו דג מיוחד בצבעיו, מראו, צורת גופו ואופיו. רבים נוטים להתבלבל בינו לבין הבוטיה זיקית, ולרוב דג זה יימכר בתור בוטיה זיקית במחיר יקר מן הרגיל, אך יש הרבה מאוד הבדלים בין השניים. דג זה מתאפיין בצבע גוף חום כההחום בהירירוקצהוב כההחרדל, ועל דג זה יופיע פסי גובה חומים-שחורים. דג זה יגדל עד 20+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יסתדר באקווריום צמחיה עד 150 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים. מחיר לדג באורך 6 ס"מ יהיה 35 ש"ח +-.

  בוטיה מלאך: botia angelicus, polka-dot botia
  דג בוטיה מלאך היינו דג יפיפייה, ורבים נוטים להתבלבל בינו לבין הבוטיה קובוטיה, ולפעמים יימכר בתור בוטיה קובוטיה במחיר זול מן הרגיל (כמו במקרה של בוטיה טיגריס ובוטיה זיקית). דג זה נראה שכפול של דג הבוטיה קובוטיה, אך העיגולים על גופו קטנים יותר. דג זה יגדל לגודל של 13+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יסתדר ואף יבלוט באקווריום צמחיה החל מ120 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים. מחיר לדג באורך של 5-8 ס"מ יהיה 50 ש"ח +-.

  בוטיה מנומר: mottled loach, zipper loach
  דג הבוטיה המנומר הוא בין הבוטיות הקטנות ביותר אשר מוכרות כעת לאדם. בוטיה זו, מתאפיינת בגוף בעל צבע חום בהיר אפור כתום כסוף וכתמים כתומים-חומים בצורת כתמי נמר נמצאים על גופו. דג זה יגדל עד 8 ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יגדל ויבלוט באקווריום מ120 ליטר, ויסתדר גם באקווריום ציקלידים קטנים. מחיר דג בגודל 5-6 ס"מ יהיה 45 ש"ח +-.

  בוטיה ננסית: dwarf loach
  דג הבוטיה ננסית, היינו דג משעשע למראה, יפה ובעיקר פעלתן. דג זה מתאפיין בצבע גוף צהבהב-לבן, פסי אורך וגובה שחורים-חומים. דג זה ירגיש בטוח מאוד ויהיה פעלתן אף יותר מהרגלו בלהקה של מ5 פריטים ומעלה. דג זה יגדל לגודל של עד 8+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, ויגדל ויבלוט באקווריום צמחיה החל מ120 ליטר, ולא יסתדר באקווריום ציקלידים כלל. מחיר ליחידה בגודל 5 ס"מ יהיה 40 ש"ח +-.

  בוטיה ספלנדידה: sergeant major loach
  בוטיה זו היא בין הבוטיות היפות ביותר, ובשנת 2013 זכתה ל"דג היפה ביותר" בתחרות שנערכה ע"י חובבי דגים בארצות הברית (ארה"ב). בוטיה זו מאופיינת בגוף כסוףחום בהיראפורתכלת, זנב צהוב בוהק ונקודות שחורות על זנבה, ופס כחול עבה בתחילת הזנב, ועוד פס אדום דק ליד הפס הכחול, ובנוסף, סנפיריה באים במספר סוגי צבעים, והנפוץ ביותר הוא סנפיר ירוק וקצוות סנפיר כחוליםלבנים. בוטיה זו גודלת עד 14+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, תבלוט ותסתדר על להקה של 5+ פריטים באקווריום צמחיה של עד 150 ליטר, ותסתדר גם באקווריום ציקלידים קטנים. דג זה מאוד יקר בגלל יופיו, ולכן, מחיר ליחידה באורך 5-8 ס"מ יהיה 100 ש"ח +-. (בתמונה בדג בעל צבעים חלשים יחסית לשאר בוטיות ספלנדידה) 

  בוטיה קאודיפונקטאטה: botia caudipunctata
  בוטיה זו דומה מאוד לבוטיה ספלנדידה, אך מופע צבעיה מופחת הרבה יותר ויופיעו עליה הצבעים: ירוק, חום בהיר, חום כהה, כסוף ושחור. כאשר בוטיה ספלנדידה תהיה בצבעים: כחול, צהוב, אדום, ירוק, שחור ולבן. אך הצורות על  גופם נראים כמעת אותו הדבר, ההבדל הוא בסנפירים והפסים. דג זה מתאפיין בגוף כסוףחום בהיר, פס עבה ליד הזנב בצבע שחור (לפעמים עגול), זנב וסנפירים ירוקים עם עיגולים שחורים. דג זה יגדל לגודל של עד 14+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יסתדר מעולה באקווריום צמחיה של 150 ליטר לפחות, ויסתדר באקווריום ציקלידים. מחיר דג לגודל 5-8 ס"מ יהיה 70 ש"ח +-.

  בוטיה ריבסה: botia reevesea
  בוטיה ריבסה היא בוטיה מיוחדת מאוד מפני שהיא נראית שילוב בין הקולי לוץ|, ולבין בוטיה ליצן. דג זה הוא גם בוטיה גמישה במיוחד. בסין קיימת אמונה, לא כל כך נפוצה, שהדג הזה מביא ומסמל כושר בגלל גמישותו הלא רגילה ובלתי מוסברת. הדג מתאפיין בפסי גובה צהובים דקים מאוד וגוף שחור. הדג גודל לגודל של 10+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, ויגדל יפה באקווריום צמחיה מ120 ליטר, ויסתדר גם עם ציקלידים. מחיר ליחידה בגודל 5-8 ס"מ יהיה 40 ש"ח +-.

  ועכשיו, הגענו לחלק של הבוטיות, שלא נראות כמו בוטיות :
  קולי לוץ|: coolie loach
  דג (בוטיה) זה, הינו דג יפה, מיוחד ומשעשע מאוד. אמנם הוא לא יהיה פעלתן במיוחד, אפילו ביישן, וכאשר תציגו לאדם שלא מבין בדגים את דג זה, הוא יתאר אותו כ"צלופח". דגים אלה ימצאו בית אשר בקושי יצאו ממנו. דג זה גודל לגודל של 10+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יסתדר מעולה ואפילו יבלוט באקווריום צמחיה בעל נפח של לפחות 60 ליטר ללהקה של 5+, אך מומלץ 80+ ליטר, ולא יתאים כלל לרוב הציקלידים, ובין הציקלידם היחידים שייסתדרו איתו יהיו הרמירזים והדיסקוסים. מחיר לדג בעל אורך של 5-8 ס"מ יהיה 20 ש"ח +-.

  לוץ| נמרי: tiger hillstream loach
  דג זה ודג הבינון פרפר (יופיע בהמשך), לא דומים לשום בוטיה אחרת, ואפילו נראה ונוטים לחשוב שהוא ממשפחת החתולים, דג זה הינו דג מנקה, המנקה את הזכוכית ואת הקרקעית כמו הקולי לוץ|, בינון הפרפר ועוד, ורבים נוטים להתבלבל בינו לבין הבינון פרפר. דג זה יגדל עד 6 ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יסתדר ואפילו יבלוט באקווריום צמחיה בעל 60 ליטר לפחות ל5 פריטים, אך מומלץ 80 ליטר, ולא יתאים כלל לציקלידים חוץ מהרמירזים והדיסקוסים. מחיר לדג באורך 4-5 ס"מ יהיה 30 ש"ח +-.

  בינון פרפר: hillstream loach, butterfly loach
  דג הבינון פרפר הינו דג יפה ומיוחד במינו. רבים נוטים להתבלבל בינו לבין הלוץ| נמרי, ולחשוב שהם ממשפחת החתולים. דג זה הינו דג מנקה כמו הקולי לוץ| והלוץ| נמרי. דג זה יגדל עד 8 ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, ויגדל, יבלוט וייפעל באקווריום צמחיה לפחות 80 ליטר, ולא יתאים כלל לציקלידים חוץ מרמירזים ודיסקוסים. מחיר לדג באורך 4-5 ס"מ יהיה 30 ש"ח +-.

  בינון מזג האוויר: weatherfish
  דג זה הינו דג מיוחד מאוד. מדובר בדג ארוך בעל פסים שחורים וצהובים הנמשכים לאורך כל גופו. המיוחד במזג באוויר, הוא שדג זה חש בשינויים בלחץ הברומטרי, דבר הגורם לו להתרוצץ במרץ בפני המים. באירופה גידלו דג זה בתור "ברומטר חי" וזיהו לפיו את תחזית מזג האוויר. דג זה יגדל לאורך של 35+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, ויצטרך בריכת נוי בעלת נפח של 200+ ליטר, באקווריום יצטרך 350 ליטר לערך. מחיר ליחידה באורך 10 ס"מ יהיה 50 ש"ח +-.

   

   Botia superciliaris :בוטיה סופר סילאריס

    בוטיה מיוחדת זו מתאפיינת בגוף צהוב-כתום, ואוכפים שחורים-חומים על גבו. לדג זה וריאציה נוספת, שלה במקום אוכפים קיימים פסי גובה. דג זה יגדל לגודל של 15+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יסתדר באקווריום צמחיה החל מ100 ליטר, ולא יסתדר באקווריום ציקלידים. מחיר ליחידה באורך 5-8 ס"מ יהיה 40 +- ש"ח

   


  Homaloptera parclitella :בינון פרקליטלה

  בינון זה הוא דג יפיפה, בעל צבעי הסוואה מושלמים באקווריום צמחיה. לדג זה מנהג משעשע כאשר הוא נח על צמחיה, בדומה לשמרלה, וגם מבנה גופו מזכיר את השמרלה. דג זה יתאפיין בצבעי גוף חומים, חום כהה וחום בהיר, וצורת גופו תזכיר את דג השמרלה. דג זה יגדל מאורך של 15+ ס"מ, יאכל בשרי, צמחי ומסחרי, יעדיף ואפילו ישגשג באקווריום צמחיה עם אנוביות החל מ120 ליטר, ויסתדר אך לא מומלץ באקווריום ציקלידים קטנים. מחיר ליחידה באורך 5-8 ס"מ יהיה 35 ש"ח +-.

  מאת
  תגובות
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.