מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

מאמר- מיקום האקווריום וסידורו

 • הנושא הזה ריק.
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #24210
  Fishy – פישי
  מנהל בפורום

                                                               מאמר- מיקום האקווריום וסידרו

  אקווריום הוא דבר אשר תורם ביופיו לבית, או למקום אשר בו הוא נמצא. מיקום האקווריום הוא דבר חשוב לחייהם של הדגים ושל המקום בו הוא נמצא.

  למה מיקום האקווריום חשוב כל כך? טוב ששאלתם, אענה לכם במדריך זה, ומתחילים חברים.

  אקווריום הוא דבר שנועד לנוי ולגידול בעלי חיים. מיקום האקווריום הוא דבר חשוב בגלל שצריך למקמו במקום אשר החום והקור לא יכולים להשפיע, או שהאקווריום יכול להתנפץ בו. האקווריום הוא דבר אשר יכול לעשות רעש, לכן יש לחשוב פעמיים ויותר אם אתם רוצים לשים את האקווריום במשרד שלכם או בחדר השינה אשר בו אתם ישנים. חשוב לשמור שאין שמש ישירה על האקווריום, דבר זה יכול לגרום לירוקת במים. בגלל הסיבות שהצגתי יש לחשוב היכן שמים את האקווריום. יש לשכן את האקווריום ליד מקור חשמל בשביל הציוד, אך לדאוג שלא יהיה מצב אשר מים יגיעו לחשמל ותהיה סכנת התחשמלות(פרט קטן שהרבה לא יודעים מים מוליכים חשמל זאת אומרת שאם יש כבל קרוע במים אז כל המים יהיו טעונים בחשמל)!

   לפני שאתם מביאים את האקווריום מומלץ קודם לבחור אוכלוסיה, אבל לפני הכל יש לשכן דגים לפי נפח, רמת תוקפנות וכמובן אזורים. אם אני רוצה סטינגריי אני יביא אקווריום שפחות יתמקד בגובה, ויותר יתמקד באורך וברוחב(עומק), כי העומק והאורך בהרבה יותר חשובים, דבר זה תקף לכל הדגים. לפני כניסתם של הדגים יש לשים את האקווריום במקום המתאים לו(שימו לב למה שכתוב למעלה).  לאחר מכן יש לסדר את הציוד במקומו, רקע, פילטרים, משאבות אוויר חצץ וכדומה… סידור הדקורציה בחירת הרקע וסידור הציוד הם מאוד חשובים בגלל שהאקווריום צריך לדמות את הטבע לכן אי אפשר לשים חצץ צבעוני בגלל שהוא פוגע בדגים(בכך שהוא מפריש רעלים למים) בנוסף לזאת הוא לא טבעי. אפשר להשתמש בדקורציה בשביל להסתיר את הציוד למשל לשים חצץ על האבן האוויר הארוכה שלכל אורך האקווריום.

  קורה לרוב שלאחר מספר שנים שגידלתם דאגתם ונהנתם אתם רוצים להחליף אקווריום, מה עושים?

  קודם כל צריך להזמין את האקווריום ולהביא את האקווריום הביתה. לאחר שהאקווריום החדש בבית יש לנתק את כל הציוד מהחשמל ולהוציאו מהאקווריום ולשים אותו בצד(תבינו תכף למה), ולשמור מינימום 40% מהמים שבאקווריום הישן, אפשר לשים בדליים וגם במיכלים גדולים. לאחר ש- 40% שמורים בדליים אפשר להעביר את הדגים, אני אישית ממליץ לקנות את קופסת הקלקר הגדולה שאיתה מביאים דגים לחנויות(אפשר לקנות את זה מחלק מחנויות הדגים). מלאו את הקופסה במים מהאקווריום ולאחר מכן שימו אבן אוויר קטנה שתחמצן את המים וגם שימו חימום שאם תרד הטמפרטורה אז זה לא יפריע לדגים כי החימום יחמם את המים. לאחר מכן תוציאו את כל המים ותזיזו את האקווריום בזהירות למקום אשר הוא אמור ללכת אליו. לאחר מכן מלאו סדרו את האקווריום החדש, חברו את כל הצנרת וסדרו את הדקורציה. לאחר מכן תעבירו את כל הדליים חוץ מהקופסה מקלקר עם המים והציוד. לאחר מכן תעבירו את הציוד שבקופסה ואת הדגים. לאחר מכן תוסיפו מים באותה הטמפרטורה שבמי האקווריום נוזל להתפתחות בקטריות וזהו(אפשר גם ללא נוזל לבקטריות). לאחר שהאקווריום סגור אפשר להפעיל את הציוד ולשימו בחשמל.

  עכשיו אתמקד בדקורציה ובעיצוב הכללי-

  דקורציה הינה פריט אשר מייצג עד מאוד את האקווריום, אם זה צמחים, גזעים, חצץ וכדומה… להכל יש חשיבות רבה… עיצוב הוא דבר אשר אמור לדמות את הטבע לדוגמה באקווריום מלאווי אתמקד במסלעה,

  לדוגמה:

  כאשר מדובר בציקלידים מאגם טנגניקה, צריך מסלעה אך להשאיר הרבה יותר שטח פתוח לשחיייה

  לדוגמה:

  או באקווריום אשר מדמה את האמזונאס(ביוטופ אמזונאס) אשים גזעים ותאורה מעוממת.
  לדוגמה: 

  באקווריום צמחייה יש בעיקר צמחים, אך אקווריום צריך להיות שתול לפחות ב- 70% משטח הקרקעית שלו בשביל שהוא יקרא כך.

  לדוגמה:  אך דקורציה היא דבר אשר יש לשקול לפני הכנסתה, למה?

  בגלל שהיא יכולה להזיק לדגים, אתן דוגמאות אשר יסבירו את הדבר, הראשונה חצץ צבוע, אין דבר אשר מזיק יותר מימנו. החצץ הצבוע מפריש את צבעו וחומרים נוספים למי האקווריום, החומרים וצבעים אשר נפלטים פוגעים מאוד בדגים, הדבר יכול להוביל לשינוי דרסתי בערכי המים, ובבעיות בגוף הדג. הדוגמה השנייה הינה דוגמה המדברת על אקווריום עם דג יקר, ושווה ערך, בדוגמה הנ"ל זה יהיה סטינגריי. לאקווריום עם סטינגריי אין לכניס אבנים מחודדות, דקורציה חדה או חצץ עבה. הסיבה היא שהדקורציה יכולה לפגוע בדיסק הסטינגריי ולהוביל לפציעות קשות.

  כמובן לפני הכנסת דקורציה כלשהי יש לשטופה לנקותה היטב, היא יכולה ללכלך את מי האקווריום ולפגוע בדגים(מומלץ לקרוא: כאן יהיה המאמר על הכנסת דקורציה!)

  יש לשכן דגים לפי נפח, רמת תוקפנות וכמובן אזורים.

  דבר חשוב מאוד הקשור לציקלידים תוקפניים וגדולים, הוא פילטרצייה.

  הדגים הגדולים והתוקפניים הללו מלכלכים בהרבה יותר מדגי קהילה פשוטים או שרימפסים, לכן יש לדאוג לציוד אמין, חזק, איכותי וכמובן לשאול ולחקור לפני.  בהצלחה לכם, ומאחל הנאה גדולה בתחביב המיוחד הזה!

  מאושר ע"י חנן המלך!

  חנן, תודה על עזרתך ועל תיפקודך איתי! אין עליך חבר!

   

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה