מדריך- איך להדביק רקע (מניעת בועות)

 • This topic is empty.
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #24142
  Fishy – פישי
  מנהל בפורום

  מדריך- איך להדביק רקע

  בעבר ועד היום התקשתי בהדבקת הרקע באקווריום.  עד שהצלחתי וגם ההצלחה לקחה מספר פעמים מאכזבות מאוד. אתמול לאחר שלושה פעמים ארוכות הצלחתי ללא בועה קטנה. ידוע לי שהרבה אנשים מתקשים ולא מצליחים לשים רקע, לכן רשמתי את המדריך הנ"ל. הסבר קטן ונתחיל-

  רקע הוא דבר אשר יש לבחור אותו בקפידה, חשוב שהרקע יבליט את הדגים וייתן להם מראה ססגוני ומייצג. אני אישית תמיד בוחר רקע שחור כי הוא מדגיש ועוזר להבלטת צבעי הדגים. בהדבקת הרקע יש שתי שיטות, הראשונה היא להדביק את הרקע עם סלוטייפ ( זאת השיטה הקלה, וזאת השיטה שאם מספר טיפת מים נכנסים בין הרקע חלונות. אני אישית משתמש בנוזל לניקוי חלונות, לפי דעתי אין צורך להוציא 40 ₪ על דבר לא מיוחד שיש לו תחליף שהתחליף נמצא בכל בית. ותמיד נשאלת השאלה: "איך להדביק ללא בועות?!"

  אז במדריך אסביר איך להדביק את הרקע בצורה נכונה ללא בועונת קטנטנה. ומתחילים:

   

  שלב ראשון:

  בחרו את האוכלוסיה ואת הדקורציה בשביל שתחליטו לפני מילואי המים את צבע הרקע. אני אישית ממליץ להשתמש או ברקע שחור או כחול כל השאר לפי דעתי לא מבליטים ולא עוזרים או תורמים ליופיו של האקווריום.

   

  שלב שני:

  יש לישר את הרקע ולדאוג שאין בו קפלים או דבר אשר לא ייתן להדביק ( קפלים, שריטות, חתכים וכדומה… ). לאחר מכן יש לבדוק שהזכוכית נקייה, במידה והיא לא יש לנקות אותה ביסודיות למען היופי, ולמען אסתטיות.

   

  שלב שלישי:

  קחו את אורך וגובה האקווריום וגזרו את הרקע בצורה יסודית וישרה. לאחר מכן בדקו שוב שגזרתם נכון ומדויק. לפני הגזירה:

   

  לאחר הגזירה:


  שלב רביעי:

  קחו את הרקע ושימו עליו ספריי לניקוי חלונות, בדקו שכל פינה ברקע וכל חלק רטוב.

  לאחר מכן שימו את הרקע על הזכוכית. אל תתפלאו עם יש מיליון בועות.

  שלב חמישי:

  קחו סרגל 30 ס"מ מפלסטיק ( אני לא ממליץ סרגל מברזל כי אתם יכולים להרוס את הרקע ולסרוט את הזכוכית! עוד דבר אני לא ממליץ סרגל מעל 30 ס"מ, הכי מדויק והכי נוח להשתמש בסרגל הנ"ל ). הפעילו תאורה מעל/מול האקווריום בשביל שתוכלו לראות בועות קטנות שלא נראות בחושך. ועם הסרגל תעברו על הזכוכית. לאחר מכן שימו את המכסה של האקווריום והדליקו את התאורה. בדקו שאין בועות. תמונה להמחשה:

  בסוף זה אמור להראות כך:

  טיפים:

  1.      שמרו על עבודה נקייה.

  2.      עבדו בזהירות ובעדינות.

  3.      עבדו לאט לאט כדי לא לעשות טעויות ואז הרקע ילך לפח.

   

   

  מקווה שנהנתם לקרוא!

  בהצלחה לכם!

  *מאושר ע"י צוות פישי

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.