מספר תצפיות שעשיתי על זברה ציקליד

ראשי פורומים אקווריום מים מתוקים אקווריום ציקלידים מספר תצפיות שעשיתי על זברה ציקליד

• This topic is empty.
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    oldFishy
    מנהל בפורום

היי חברים.

אני מגדל זברה ציקליד כבר יותר משנה ואני מצליח איתם לא רע,ושמתי לב למספר דברים באשר להתנהגותם:
    1) הדג מתאקלם לרוב בקצב מהיר ביותר. במהלך הגידול של הזברות שלי העברתי אותם מספר פעמים בין כמה אקווריומים. תמיד ביום שהעברתי את הדגים הם היו בסטרס(הגיוני לגמרי),אחרי כמה שעות נתתי להם מזון וחשבתי שהם לא יגעו בו,הם אכלו כמו מטורפים.בנוסף,הזכר שלי שהוא גדול מהנקבה התחיל לרדוף אחריה איך שהם עברו ל-107 ליטר.רק פעם אחת כשהעברתי אותם ל-15 ליטר מתוך חוסר ברירה לקח להם שבוע להתאקלם.
    2)דג מאוד פעיל. הזברות שלי כל הזמן מחפשים מה לעשות. לדוגמא: כאשר אין טמפרטורה מתאימה לרבייה, והנקבה לא כתומה(בתקופת הרבייה נהיית כתומה), הם משחקים בחצץ,מזיזים אותו סתם מדי פעם,נושכים לי את המד חום,מזיזים סלעים,נוגעים בדקורציה.
    3) דג שלא נח כשהוא רוצה משהו(קובע מטרה). היו פעמים שהזברה הזכר אכל טבליות שנתתי להפוסטומוס באותו זמן שהיה איתם,וכל פעם שנתתי את הטבליות האלה הוא התעלם מהאוכל הרגיל שלהם,והתעקש לאכול את הטבליה.עד שהוא לא סיים איתה,הוא לא הפסיק לנסות לאכול אותה,דבר שנמשך פעמים רבות חצי שעה לפחות, ועד שעה.
    4) דג שדורש לקבל את מה שהוא צריך, ויעשה הכל כדי להשיג את מטרתו.הזברות רצו להזיז את ההפוסטומוס מהביצים,לכן הם נשכו אותו ודחפו אותו בלי סוף עד כדי סכנת חיים.הזברה הזכר רדף אחר הנקבה,עבר בדקורציה,התנגש בפילטר/מד חום/זכוכית/גוף חימום ואת כולם הוא הזיז לי ושמעתי בומים,לא פעם נגמר בפציעות שלו.
    5) דג שפעיל לא מעט גם בלילה. כמעט תמיד אני שומע את הזברה הזכר מזיז סלעים וחצץ באמצע הלילה כשכל הבית חשכת מצרים,וגם מספר פעמים ראיתי אותו מחזר אחר הנקבה בחשכה עמוקה,רודף אחריה ונושך אותה.
    6) מכיר את הבעלים שלו. זברה ציקליד אולי לא מכיר את בעליו כמו דג האוסקר,אבל תמיד כשאני מתקרב לאקווריום ממרחק 4 מטר הוא מסתכל עליי ושוחה במקום עד שאני לא אלך,ככה גם הנקבה עושה מדי פעם,אך הזכר תמיד.בנוסף,היו מספר פעמים שאנשים שונים הכניסו את האצבע שלהם למים,כל פעם זה נגמר בנשיכה יפה. אני הכנסתי אליהם לאקווריום אצבעות אין ספור פעמים בזמן שאיבת רפש/סידור דקורציה/טיפול בפילטר/החלפת מים ואף לא פעם הם לא ניסו לנשוך אותי.
    7) בעל זיכרון טוב. הזברה ציקליד הזכר לא הצליח לאכול טבליות גדולות וקשות שקניתי להפוסטומוס,ולמרות שהוא התעקש בלי סוף לאכול אותם הוא הבין שהוא לא יכול וויתר. אח"כ כשנתתי טבליות אלה פעמים נוספות הוא לא נגע בהם,ולא התייחס אליהן,כי הוא זוכר שהוא לא יכול לאכול אותם. בנוסף,הזברות הטילו לי ממש צמוד לגוף חימום באקווריום בו עכשיו נמצאים הדגיגים,ובאקווריום הגדול בו הם נמצאים כעת הזכר בונה קן ממש קרוב לגוף חימום,כי הוא זוכר ששם חם יותר.
    8) מודע לסביבה ולשינויים שבה. לפני שבוע סידרתי קצת עם היד את החצץ, ויצא שעשיתי אזורים בהם הייתה כמו גבעה קטנה של חצץ ואזורים בהם היה מעט מאוד חצץ. 10 דקות לאחר שסיימתי לסדר את החצץ הזברה הזכר התחיל לסדר מחדש את החצץ,ולהזיז אותו כרצונו,ולחפור בור הטלה.
    9) מעדיף חצץ גרוס עבה מאשר דק,אך יסתדר בלי בעיה גם עם דק. הזברה ציקליד הזכר היה מזיז חצץ באקווריומים היותר קטנים בהם חיי הזוג שלי,והיה עושה את זה ממש בכיף,וראיתי שזה מעניין אותו ומעסיק אותו,ובאקווריום הגדול בו הם נמצאים עכשיו יש חצץ קוורץ לבן טבעי גרוס דק (3 מ"מ) ,ואותו הוא מזיז בהתלעבות פחותה הרבה יותר,אני רואה שזה לא מספק אותו כמו החצץ באקווריומים האחרים,אך עדין הוא חופר בור הטלה גדול.
    חברים אלה הכל תצפיות שאני עשיתי, ומהם למדתי במהלך הגידול שלי של הדג.
    רציתי לספק לכם את כל המידע שרכשתי, כדי שתהנו מהדגים שלכם כמוני, ותדעו עליהם יותר.  
    אני מבקש מצוות פישי לשמור על העץ,לא למחוק אותו או לערוך אותו בשום אופן,השקעתי בכתיבתו מחשבה רבה וזמן רב,הכל על פי ידע שרכשתי מניסיוני,ויש לי ניסיון מאוד מוצלח עם הדג.
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן