ראשי פורומים נפגעתי במחלת הנקודות הלבנות ועוד בעיות שגיליתי….

• This topic is empty.
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ziv zak
    מנהל בפורום

שבוע טוב חברים.
    היום בחצות חזרתי הביתה אחרי שנסעתי לשבת…
    שבאתי להאכיל את הדגים שמתי לב שהטמפרטורה היתה על 30 מעלות (בדרך כלל על 28)
    אני מסתכל על הדגים ושם לב שכמעט לכולם יש נקודות לבנות לא צריך להיות גאון להבין שמדובר במחלת הנקודות הלבנות.
    אני לא בטוח מה הסיבה שהמחלה פרצה אולי מהטמפרטורה שעלתה או שמה איכלוס מסיבי של דגים (אל תגידו אמרנו לך אני שונא את זה וכבר למדתי את הלקח)
    אני משער שעשיתי טעות מרה שאיכלסתי יותר מידי דגים במכה ולא בהדרגתיות כמו שנהוג לעשות, מסתבר שעשיתי טעות ועל טעויות משלמים!
    עכשיו אני יודע שיש מספר דרכים לטפל במחלה:
    1. העלאת הטמפרטורה
    2. שימוש במלח גס
    3. תרופה

1.בנתיים דאגתי להשאיר את הטמפרטורה על 30 מעלות ( מקווה שזה לא יגרום נזק  מדובר בציקלידים והטמפרטורה הרצויה היא 26-28 מעלות)
    2. יש לי 2 דגים מנקים מסוג:

היפוסטומוס פלקוסטומוס

ולפי מיטב ידעתי דגים מנקים רגישים למלח אני לא ממש יודע אם דגים אלה גם רגישים למלח? לכן הורדתי את נושא המלח מהפרק.
    3. על הבוקר אני הולך לקנות את התרופה להוציא את הפחם ולהתחיל בטיפול ולקוות לטוב.
    אשמח מאוד לעוד רעיונות  וטיפים מחברים בעלי ניסיון…

עוד בעיות למדתי בימים האחרונים:
    1.  יש לי ציקלידים מלאווים והמצע שאני משתמש בו הוא מצע קוורץ 0 מילימטר שזה ממש כמו חול
    הציקלידים כל הזמן מתחפרים בחול עושים בורות ובלאגן לא קטן….
    לכן אני ממליץ לכל מי שרוצה לגדל ציקלידים לא להשתמש במצע חולי אלה אם כן הוא אוהב בלאגן.
    אני אשית  מתכוון מחר להחליף את המצע החולי באבנים

2.  יש ברשותי אנוביה ננה פיזרתי אותה לכמה חלקים וקשרתי לגזעים בעזרת חוט דיג…
    השורשים כל הזמן עפים באק' וזה פוגע באסתטיות של האק'
    פיתרון טוב זה לשתול את הצמחים אבל שמדובר בציקלידים זה לא אפשרי מפני שהציקלידים מהר מאוד יעקרו אותם ממקומם
    לכן אני ממליץ לכל מי שרוצה לגדל צמחים עם ציקלידים להשתמש בכדים

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.