שאלה לכלל המגדלים בפישי

ראשי פורומים אקווריום מים מתוקים מתחילים במתוקים שאלה לכלל המגדלים בפישי

• This topic is empty.
מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    oldFishy
    מנהל בפורום

העץ הזה נולד כתוצאה מתגובה של רועי במאמר על חיידקים ומדיות באקווריום (כאן)

בתגובתו רועי מציין (ונכונה) שיש מגבלה של מזון לחיידקים. בלי קשר לכמה מדיה ביולוגית נכניס – ברגע שנגמר המזון החיידקים לא יוכלו להתרבות גם אם נשים עוד אין סוף מדיה ביולוגית.

בהקשר הזה אשמח לשמוע
    ממך (רועי) וממגדלים מנוסים אחרים את חוות דעתכם על כמות מדיות שפויה באקווריום.
    אם
    קוראים את מה שהחברות כותבות – הן מנסות למכור בלי בושה (להחליף מדיות
    ביולוגיות כל חצי שנה? למה?) ומוציאות מיליון ואחת סוגי מדיות רק כדי לעשות
    עוד קצת כסף.
    אקח לדוגמה את אהיים (זו דוגמה בלבד, אין לי שום דבר נגדם אישית, כל החברות מוציאות דברים דומים):
    ההמלצה
    שלהם היא שצריך: מדיה מכאנית גסה (ספוג שלהם) מדיה מכאנית עדינה (עוד ספוג
    / פרלון שלהם), מדיה מכאנית-ביולוגית (גלילי קרמיקה), מדיה ביולוגית
    "אמיתית" (הדוגמאות שרשמתי במאמר), מדיה כימית (פחם ועוד דברים שלהם). כל זה – בפילטר אחד. הפילטר כמו שהם רואים אותו:

בקיצור – מפעל שלם של טיהור שפכים בישראל יכול להתקיים עם כמות המדיות הללו.

אז מה דעת המומחים של פישי?
    אני
    מבין שרועי לדוגמה מסתפק בכלל בטוף/אבני לבה כמדיה ביולוגית (אם הבנתי לא נכון תקן אותי בבקשה).
    מה לגבי מכאנית? כמה שכבות של  מדיה מכאנית באמת נדרש? ברוב הפילטרים יש ספוג שבא עם הפילטר, מעבר לזה לרוב מוסיפים עוד פרלון לסינון עדין. צריך עוד? מדיה מכאנית-ביולוגית?
    ומה עם מדיה כימית? אני אישית לא משתמש כלל במדיה כימית – מה דעת שאר חברי הפורום?

אשמח אם העץ הזה יתמלא בחוות דעת של מגדלים "אמיתיים" (להבדיל מחברות). נסו לפרט (ואם אפשר להסביר) מה היו הסיבות שלכם לבחירה שעשיתם. רשמו גם את סוג האקווריום שלכם (יש מן הסתם הבדל בין אקווריום קהילה עמוס בטירוף לבין אקווריום 250 ליטר לגידול פלואור יחיד).

בפילטר שלי כדוגמה: אקווריום קהילה די עמוס
    מכאנית – ספוג גס + פרלון
    מכאנית ביולוגית – גלילי קרמיקה
    ביולוגית – טוף
    כימית – אין

תודה לכל מי שישתף פעולה.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן