איך וכמה להאכיל דגים ?

דגים, כמו כל בעל חיים אחר זקוקים לאספקת מזון כדי להתקיים. האכלת דגי נוי במזון הנכון ובכמות הנכונה תשמור על דגי הנוי שלך בריאים ויפים. בנוסף, עבור רוב האנשים אחת האטרקציות הגדולות באקווריום הם הצבעים החיים של הדגים באקווריום, דבר אשר לא ניתן להשיג ללא תזונה נכונה.

 

האכלת יתר

האכלת יתר או תזונה לקויה גורמות לעיכוב גדילה אצל דגי נוי ופוגעת במערכת החיסונית של הדג, דבר ההופך אותו לרגיש מאוד למחלות.

האכלת יתר גורמת למזון לשקוע ולהתפס במצע האקווריום או בדקורציה, דבר הגורם לאיכות מים ירודה. איכות מים ירודה תגרום למחלות באקווריום ותדרוש ממך תחזוקה תכופה של הפילטר. האכלת יתר יכולה גם לגרום לצמיחת אצות אשר מכערות את האקווריום, מפחיתות את כמות החמצן שבו ומגבירות את כמות המשימות החודשיות של בעלי האקווריום.

 

 

האכלה נכונה

עלייך להאכיל את הדגים פעם ביום (אלא אם כתוב אחרת) בכמות המספיקה להם לשלושים שניות. מגדלים רבים נוטים להאכיל את דגי הנוי שלהם פעמיים או שלוש ביום בכמות קטנה בהרבה, גם זה בסדר. זכור, עדיף להאכיל פחות מאשר להאכיל יותר. דגים מסוגלים לשרוד ימים שלמים ללא מזון.

 

 

סוגי מזון דגי נוי

מזון דגי נוי מגיע במגוון צורות וסוגים. רוב דגי האקווריום לא יקבלו מזון אשר לא מתאים להם ופשוט יתעלמו ממנו. מגדלים דגים רבים לומדים זאת בדרך הקשה. למד את הדג שלך – קרא עליו באתר פישי, מה דרישות המזון שלו? האם הוא זקוק לאוכל בשרי? צמחי? חי? סוגי המזון הקיימים לקניה בשוק הם: מזון יעודי לדגי ציקלידים, מזון לדגי קהילה, מזון לדגיגים (עשיר בחלבונים), מזון שוקע לדגים שוכני קרקעית, מזון לדגי קרב, דגי זהב ודגי בריכות אחרים ועוד סוגים רבים. התייעץ בפורום דגי נוי באתר פישי לפני רכישת מזון לדגי נוי.

 

 

תזונה נכונה של דגי נוי

 

תוספי תזונה מידי פעם תזונה באקווריום תזונה בטבע דגים לדוגמא מזון עיקרי
חסרי חוליות, ארטמיה מזון עשיר בחלבונים, שרימפסים, מזון גרגירים בשרי דגי קטנים, חסרי חוליות, חרקים דגי קרב, ציקלדים מזון בשרי
צמחי מים, אצות מיובשות, עלה חסה, קישוא מזון עשיר בספירולינה, אצות, פולי סויה צמחים, אצות, עשבים דגי חתול (פלקו), חלק מהציקלידים האפריקאים מזון צמחי
שילוב של תוספי המזון למעלה. שילוב של מזון בשרי ומזון צמחי שילוב של חרקים וצמחים דגי זהב, דגי גורמי מזון צמחי ומזון בשרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה