איך להחליף מים באקווריום?

החלפת מים באקווריום

איכות המים באקווריום היא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על מצב דגי הנוי באקווריום. דגים החיים במים לא נקיים יסבלו ממערכת חיסונית ירודה ויהיו פגיעים יותר למחלות. בנוסף, צבעי הדגים יהפכו דהויים ובסופו של דבר תתחיל תמותה באקווריום.

ריכזנו עבורך כמה טיפים להחלפת מים נכונה שיעזרו לך בהחזקת אקווריום לתפארת.

 

 

איך מחליפים מים באקווריום ?

פעם בשבוע, נניח כל יום שישי, קח מיכל בעל קיבולת גדולה ומקם אותו ליד האקווריום. שים לב שהמיכל או הדלי לא מכיל שאריות סבון או חומרים מזיקים אחרים. אם יש לך שואב רפש (וכדאי מאוד שיהיה לך) שאב את הרפש מקרקעית האקווריום עד שמפלס האקווריום ירד ב 20% מגובהו המקורי. אם אין לך שואב רפש, קח צינור ארוך (שים לב שהצינור נקי), שים את קצהו האחד במים, שאף בזהירות מקצהו השני והמים יתחילו לצאת בכוחות עצמם. שים לב, כדי שזה יפעל הדלי שלך חייב ליהיות ממוקם נמוך מאקווריום (חוק הכלים השלובים). שפוך את המים המלוכלכים לשירותים או השקה איתם את העציצים (מומלץ! המים מכילים פסולת טובה מאוד לעציצים).

 

אם האקווריום שלך הוא אקווריום מים מתוקים, גש לאמבטיה או לברז קרוב ומלא את הדלי במי ברז. תן למים לזרום קצת, ובדוק עם האצבע שהטמפרטורה דומה לטמפרטורת המים באקווריום. מלא את הדלי או המיכל במים והוסף אנטי כלור. פעל לפי ההוראות על אריזת בקבוק האנטי כלור. שים לב: חובה להוסיף אנטי כלור, אין להשתמש בשיטות ישנות כגון "לתת למים לעמוד כמה שעות / ימים", המים בברזים היום מכילים כמות גדולה יותר של כלור מבעבר ובנוסף מכילים שאריות מתכות מזיקות. בדרך כלל מומלץ לחכות 20 דקות כדי שהאנטי כלור ינטרל את ריכוז הכלור במים ואת שאריות המתכת המזיקות בו. השתמש במד חום על מנת לוודא שהמים בדלי זהים בטמפרטורה למים באקווריום. הוספת מים בטמפרטורה שונה ממי האקווריום עלולה לגרום לשינוי פתאומי בטמפרטורת מי האקווריום, דבר הגורם למחלות ותמותה.

 

לאחר שהמתנת את הזמן הדרוש ווידאת שהטמפרטורה זהה או קרובה מאוד הוסף את המים שייצרת לאקווריום. אסור לשפוך את כל הדלי במהירות ומומלץ לעשות זאת בסבלנות רבה או באמצאות חוק הכלים השלובים שהוזכר מקודם.

זהו, החלפת את המים באקווריום. הדגים שלך יודו לך בחיוניות מחודשת ומופע צבעים מרהיב.

 

בהצלחה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה